Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » El fogom felejteni a magyar...

El fogom felejteni a magyar nyelvet vagy lesz akcentusom?

Figyelt kérdés

Már kicsivel több, mint 1 hónapja külföldön élek. Nem nagyon komunikálok magyarul. 2 emberrel beszélek időnként facebookon és hetente monjuk 4-5db 5 perces telefon beszélgetés családtagokkal.


Anyanyelvi szinten beszélem az angolt (van C2es nyelvvizsgám) és az elmult időben csak angolul beszéltem és néha néha már angolul gondolkozok. Eddig is amíg Magyarországon voltam, csak külföldi tartalmakat néztem és olvastam, most már minden 100%ban egy másik nyelven történik.


Most kezdtem el az egyetet itt és nagyon furcsa, így át állni annak ellenére, hogy kéttanyelvűbe jártam Magyarországon.


Mennyi idő alatt felejtem el, a magyar nyelvet? Nem úgy értem, hogy teljesen elfelejteni, de mondjuk nehezen fogok mondatokat formálni és akcentusom lesz stb...


Persze nem akarom, hogy megtörténjen :S ...


Valakivel történt már ilyen? Mert sok története hallok, hogy külföldön élő magyarok haza jövetelük után hónapok alatt tudtak csak vissza rázódni.



2017. szept. 5. 20:22
 1/9 anonim válasza:
93%
Egy pár év alatt már lehet felejteni, ha nem is felejtesz akcentusod biztos, hogy lesz, ha nem beszélgetsz senkivel sem.
2017. szept. 5. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kanadában élek, és ismerek olyan magyarokat, akik még `56-ban jöttek ki gyerekként, vagyis több mint 60 éve. És többségük még szépen beszél magyarul, ha nem is tökéletesen. A te igénytelenségedet jelzi, ha pár év után már nem beszéled jól az anyanyelvedet. A lányom itt jár iskolába, de tökéletesen beszél magyarul, sőt olaszul is. És van olyan ismerősöm, akinek a lánya már itt született, soha nem is élt Magyarországon, mégis beszéli a nyelvet.
2017. szept. 6. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Persze elfelejteni nem fogom, de egyátalán nem használom akkor egy idő után már nem leszek igazán anyanyelvi szinten.

Főleg úgy hogy már lassan angolul gondolkodok, mert azt is anyanyelvi szinten beszélem és most már többet is használom.

2017. szept. 6. 00:25
 4/9 anonim válasza:
66%

Vigyázz, mert az anyanyelv megtörése visszafordíthatatlan folyamat. A természetessége nem szerezhető vissza. Ilyen kifinomult nyelv esetén ez hússzorosan igaz. Nem, nem tudsz anyanyelvi szinten angolul. A C2 semmi ahhoz képest. Ne légy elégedett, ne légy önelégült. Szánalomra méltó, ha valaki feladja az anyanyelvi nyelvtudását, mert azt hiszi, az új nyelven megállja a helyét. Ez a másik elvárásain múlik. Te nem tudsz megfelelni magas elvárásoknak. Ahhoz sokkal többre van szükség. De ezt senki soha nem fogja elmondani neked, mert azt hiszik, már most is a képességeid legjavát nyújtod.

Ha feladod az anyanyelv ápolását, értelme sem lesz az "új nyelvtudásodnak". Nem tudsz majd megkétszerezni, megsokszorozni semmit. Nem tudod majd átültetni az egyik világot a másikba, a hazád és néped javára. Semmi és senki leszel.

2017. szept. 6. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Utolso kicsit erős, de bizonyos kutatások szerint az anyanyelvünk valoban befolyásolja a gondolkodásmódunkat, viselkedésünket.Nyilván egy új közegben ezt akarva akaratlanul is megváltoztatod, ám vannak olyan alapok(kifejezéssel kapcs)amik már beléd kodolodtak, és ha nem ápolod az anyanyelved, szerintem azon kivül, hogy rosszabul beszélsz majd,már következményei is lehetnek.-Stephen Pinkler, The Language instinct.
2017. szept. 6. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Egyik rokonom 58-ban költözött ki Ausztráliába, ott férjhez ment, ott élnek azóta is. A nagynéném levelezik vele, csak akkor kommunikál a rokonom magyarul, de nagyon is jól megy neki, néha telefonálnak is, teljesen jól beszéli a magyart.

A barátnőm 5 éve költözött Svájcba, kb kétszer jön haza évente, neten írunk egymásnak, beszélget még pár barátjával magyarul, az égvilágon semmi akcentus, semmi változás nincs a beszédében.

2017. szept. 6. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
15 éve élek külföldön, többek közt ide írogatok, hogy használjam a nyelvet, szerintem egyáltalán nem felejtettem el. Na jó, a mai tinik szlengjei elég furán hangzanak már, mert élőben soha nem hallottam senkit így beszélni, de azon kívül szerintem semmit sem változott a szókincsem.
2017. szept. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Tesóm olyan 5 éve él külföldön. Németül gondolkozik és álmodik, van hogy nem jut eszébe minden magyarul, de nem hiszem hogy elfejtené
2017. szept. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Már kicsivel több, mint 1 hónapja külföldön élek. Nem nagyon komunikálok magyarul. 2 emberrel beszélek időnként facebookon és hetente monjuk 4-5db 5 perces telefon beszélgetés családtagokkal. "


6. évemet töltöm külföldön. Nagyon ritkán beszélek Magyarul, de felejteni nem tudok. Bár néha nehezen fejezem ki magam. Olyan előfordul, hogy nem tudok valamit leforditani, de megértem.


" Mert sok története hallok, hogy külföldön élő magyarok haza jövetelük után hónapok alatt tudtak csak vissza rázódni."

Tavaly el kellett utaznom Magyarországra. Nem volt probléma a beszéddel, bár fura volt. Mentem az utcán és forgattam a fejem, hogy jéé Magyarul beszélnek... :D

2017. szept. 8. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!