Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt valaki, aki külföldön...

Van itt valaki, aki külföldön tanult, vagy jelenleg is tanul?

Figyelt kérdés

Felsőoktatásra gondolok, és főleg Nagy-Britannia és Skandinávia érdekel, de akár Hollandia, Spanyolország, Izland, Finnország és Franciaország is szóba jöhet.

Tudna mesélni a kinti szakokról, diákmunkáról, szállásról, és úgy általánosságban az adott országról (hiányszakmák, megélhetés, emberek vagy bármi)? Mennyire tudtátok az adott nyelvet, mikor kimentetek? Illetve, ha nem túl személyes, miért választottátok a külföldi továbbtanulást?

Nagyon megköszönném, ha bárki tudna mesélni, akárcsak ha egy ismerőséről is van szó!



2017. nov. 2. 11:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Én Izraelben tanultam. Az is érdekel?
2017. nov. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, szívesen olvasom!:)
2017. nov. 2. 12:17
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen kaptam egy lehetőséget, hogy kimehetek 5 hónapra héberül tanulni. Semennyire nem beszéltem a nyelvet, de jó bulinak tűnt, hát éltem vele. Sajnos az öt hónap nekem és a csoporttársaim többségének főleg a bulizásról szólt, így nem sok ragadt ránk. A végére egy alapfokú nyelvvizsgát sem tudtam volna letenni. De találtam munkát szállással egy kecskefarmon, így úgy döntöttem, hogy nem hazamegyek, hanem maradok dolgozni és pénzt gyűjteni. Ott annyira megtetszett az állatokkal való munka, hogy úgy döntöttem, ilyen irányban szeretnék továbbtanulni. A terv az volt, hogy beiratkozom a jeruzsálemi Héber Egyetem állattudományok szakára, ami a háziasított állatok tartásával és tenyésztésével foglalkozik. A probléma az volt, hogy a nyelvet egyáltalán nem tudtam szinte. Voltak nyelvi előkészítők, de azokra be sem juthattál, ha nem tudtad valamennyire a nyelvet. Szóval elkezdtem autodidakta módon tanulni. Most komolyan vettem már a dolgot, így pár hónap múlva felvettek az egyik 5 hónapos nyelvi előkészítőre! Azaz, hogy felvettek volna, csakhogy a kinézett program egy Gáza melletti városban volt és a palesztinok pont akkor kezdték rakétákkal lőni a várost, így lefújták az egészet. A következő tanfolyam fél év múlva kezdődött. Onnan már erős középfokkal kerültem ki. Közben úgy döntöttem, hogy egyetem helyett egy 2 éves szakképzésre megyek, amit beszámítanak, ha később ugyanazt szeretném tanulni az egyetemen, így utána 1,5 év alatt diplomát szerezhetek. A kinézett képzés heti két napban volt, hogy a többi napon dolgozni tudjunk a szakmában. Azon a két napon viszont reggel 8-tól este 7-ig voltak órák, óránként 15 perc szünettel. Mondanom sem kell, nagyon lefárasztott, na meg a nyelv sem volt könnyű az elején. Koleszban laktam a suli mellett. A suli amúgy szó szerint a semmi közepén volt, kisebb falvak voltak körülötte. Próbáltam munkát keresni a környéken gazdaságokban, de mindenhol traktoros jogsit kértek, ahhoz meg tanfolyamot kellett volna végeznem, amire munka hiányában nem volt pénzem. Végül találtam egy borjúnevelő telepet, ahova felvettek így is, de ott csak napi néhány óra munka volt, annyira automatizálva volt az egész. Így folyton pénzhiánnyal küzdöttem. A többi csoporttársam mind dolgozott, de ők a világ végéről jártak be kocsival, nekem az meg nem volt. Második évben vissza tudtam menni a kecskefarmra, de az nagyon messze volt, így hajnalban keltem, 3-4 órát utaztam, az órákat kómában töltöttem, majd hazautaztam újabb 3 órát, majd másnap kezdődött elölről. Nagyon kemény volt, de csodával határos módon le tudtam vizsgázni mindenből. Most már csak a projektmunkámat kell leadnom és megvédenem és kész is leszek. Baromi nehéz volt, de megérte. Nagyon érdekesek voltak az órák és sok helyre vittek minket tanulmányi kirándulásra, amik szintén nagyon érdekesek voltak, csak az volt a gáz, hogy a legtöbb ilyen olyasmi volt, hogy "legyetek kedden reggel hatkor az ország másik végében egy sivatag közepén álló tehenészetben", amit nagyon nehéz volt autó nélkül megoldani.
2017. nov. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nekem ez az első egyetemi évem külföldön. Lancasterben tanulok szociológiát, emellett tudtam még két kisebb szakot választani(német es jelenlegi társadalmi problémák)


Ebben az évben még full time-ba vagyok, hogy kicsit hagyjak időt a “belerázódásnak” de jövő évtől már tervezek valami munkát vállalni.

Igazából nagyon kevés órám van, van hogy 1 van 1 esetleg két napon is!! És a szünetek szinte 1 hónaposak!


Koleszban lakom, az egyetemnek nagyon jó lakhatási viszonyai vannak. Persze sajnos ennek fényében hazudnék ha azt mondanám olcsó. Viszont nem kell külön semmit fizetni(pl villanyt..).


Maga a hely nagyon szép, minden zöld és békés. Az emberek nagyon nyitottak, nagyon sok országból jönnek ide tanulni. Vannak amcsik, kínaiak, persze britek, németek...stb. Az oktatóim mind szimpatikusak és azon vannak, hogy szeressem amit tanulok és majd hogy legyen diplomám. Szeretik ha mi diákok kérdezünk ill. ha aktívan résztveszünk az órán és elmondjuk a véleményünk egy adott témával kapcsolatban. Vannak kevésbé és jobban élvezhető előadások és szemináriumok is, ez leginkább a témától függ és higy mennyire összetett és attól hogy mennyire értem.


Sajnos az angol nyelvet magát egy teljes évig ha nem többig nem volt alkalmam használni magyar nyelvoktatásnak köszőnhetően. Néztem filmeket, olvastam is angolul(trónok harcát), hogy valahogy szinten tartsam az angolt. De suliban egyszer se beszélt se a tanár, sem mi angolul...persze van IELTS nyelvviszgám ami a felvételhez kellett, de onnantól kezdve..csak egy papír..

A lényeg hogy néha nehezen értem az akcentust, amerikaira szoktam rá korábban és furcsa használni a nyelvet ennyi passzív idő után.

De nem vészes, értik mit mondok és ha én nem értem, visszakérdezhetek, nem szedik le érte a fejem.


Összességében, nem hiszem, hogy otthon jobb lenne, nem tudnék pont egy ilyen szakon így tanulni és ezt tanulni. Lehet politizálni, a véleményünkre kíváncsiak..ezt otthon nem biztos hogy ennyire támogatnák.


A nehezebb része a dolognak mint minden egyetemnél hogy nagyon sokan vagyunk és el lehet veszni a nagy tömegben. Nem mindig ugyan azokkal a diákokkal van órám, kicsit személytelenebb-de ez tényleg minden egyetemél így van. Ennek ellenére így is sikerült már 1-2 jófej emberrel megismerkednem. Sok a lehetőség-lehet klubokhoz csatlakozni(mint pl.: unicef, anime, különféle sportok, liberális párt...stb)

ezáltal könnyebbé válik a szocializálás.


Néha egyedül érzem magam és nem könnyű, de nyomós okom volt rá, hogy ezt az utat válasszam. Az magyar oktatás haldoklik, ez egy tény sajnos...úgy éreztem, hogy nem hagytak kibontakozni. Más véleményeket vallottam mint amit a rendszer elvárt volna tőlem és nem maradtam csöndben. Másrészt ki is akarom próbálni magam és tapasztalatot gyűjteni.


*a magyar ételeket nagyon hiànyolom


Bocsánat, hogy ilyen hosszú lett://

2017. nov. 3. 02:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindkettőtöknek! És sok sikert a továbbiakban!:)
2017. nov. 3. 09:06
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia én Londonba tanulok. Nem fogok litániát írni mert a 4essel szinte megeggyező tapasztalatom van, csak gondoltam hogy megerősítés hogy nekem is ugyan ez a tapasztalatom az angol egyetemekkel.
2017. nov. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Köszi! És mit tanulsz?
2017. nov. 10. 07:36
 8/15 anonim ***** válasza:
Pénzügyet.
2017. nov. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Észtország számít?
2017. nov. 18. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Persze, az is érdekelne:)
2017. nov. 18. 19:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!