Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Erasmus miatt megéri csúszni...

Erasmus miatt megéri csúszni egy évet még úgyis ha önköltséges vagyok?

Figyelt kérdés

Tavasszal megyek Németországba, fejben már félig ott vagyok, emiatt az idei vizsgáim sem sikerültek tökéletesen... Úgyhogy lassan ott tartok, hogy hagyom a fenébe az egészet, majd jövőre pótolok inkább. Plusz tavssszal sem szeretnék sok tárgyat itthon felvenni, hogy a kétlaki vizsgaidőszak minél rövidebb legyen...

csak sajnos önköltséges vagyok, emiatt nyilván 2 plusz félévet ki kéne fizetnem..

Megéri mindezek fejében?



2018. jan. 24. 18:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Azt csak te tudhatod. Ha te úgy érzed, hogy megéri, akkor megéri.
2018. jan. 24. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na de épp ezaz, hogy nem tudom :) mennyire igaz az, hogy fél év külföldön "Minden pénzt megér"?
2018. jan. 24. 18:37
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Nézd, nem akartalak befolyásolni, de szerintem egyáltalán nem éri meg. Én a helyedben friss diplomásként keresnék egy posztgraduális ösztöndíjat, az szerintem ezerszer hasznosabb! (Persze, szakfüggő is, nálunk nem ismertek el semmit, ismerősömnél meg mindent, így ő egyáltalán nem csúszott.)
2018. jan. 24. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyet kell értenem az előzővel.


Szerintem is túl van az erasmus misztifikálva, nem ér annyit a munkaerő piacon, mint sokan próbálják mutatni, lévén hogy a legtöbb erasmus inkább 'buli', mintsem komoly tudásmélyítés.


Persze embere válogatja, mert engem hordott már le erasmus 'képviseletes' emiatt.


De ha az én véleményem érdekel: NEKEM nem érné meg, mert plusz két félév az nem csak azt jelenti, hogy +300-600ezer forint (nem tudom mennyi a féléved díja), hanem azt is, hogy ezzel ugye teljes munkaidős léted is kitolod akár egy évvel is, szóval az (számvitelben ugye ezt is nézik :D) akár 12*a havi béred is lehet, mint elmaradt bevétel.

Szummázva, ez a 2 félév csúszás összesen 1.8-2.5 millióba is kerülhet, anélkül, hogy tudnál róla.



De ha TE szerintem megéri, akkor menj, mert a kalandfaktort nem lehet számosítani

2018. febr. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!