Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az igaz, hogy az ELTE TTK...

Az igaz, hogy az ELTE TTK Biológia nagyon rossz?

Figyelt kérdés
Idáig sajnos nem sok jót hallottam róla. Minden tapasztalatra, véleményre kíváncsi vagyok.

2018. febr. 25. 18:44
 1/3 Mojjo ***** válasza:
100%

Sajnos igaz, legalábbis az én meglátásom szerint. Ennek bővebb okairól itt már írtam:

https://www.gyakorikerdesek.hu/tudomanyok__termeszettudomany..


A 3-as, 11-es és 16-os hozzászólásokat olvasd el, azokban benne van a véleményem.

2018. febr. 25. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszodat, bár elég szomorúan olvastam. A levezetés logikus és korrekt. Azt pedig egyáltalán nem tudom, hogy változást mi idézhetne elő...
2018. febr. 25. 19:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Az ELTE TTK Biológus képzése az egyik legjobb az országban. Különösen az elméleti biológia, evolúcióbiológia, immunológia, etológia szakirányok kiemelkedőek.


Debrecenben jó az ökológia, Szegeden a molekuláris biológia, Pécsett az orvosi biológia. Az Állatorvosi Egyetem biológia képzése zoológiából jó. A többi képzési helyet viszont nem ajánlanám, azok korábbi főiskolákból lett kvázi-egyetemek.


Ha rosszat hallottál róla az téves információ. A nemzetközileg sikeres biológus kutatók többsége az ELTE TTK-n végzett. Az viszont igaz, hogy egy Biológia alapszakkal (BSc) önmagában nem sok mindent tudsz kezdeni, ebben a szakmában a teljes képzési ciklus az MSc-t és a PhD-t is magában foglalja.

2018. júl. 31. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!