Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Gimiből 1 èvet Németországban...

Gimiből 1 èvet Németországban tanulni?

Figyelt kérdés

Úgy néz ki, hogy szeptembertől 1 évig Németországban fogok tanulni, de vannak azzal kapcsolatban kétségeim. A németet csak 2. idegennyelvént tanulom + önszorgalomból is tanultam egy kicsit, jelenleg erős A2 (esetleg gyenge B1) szinten lehetek. Ha esetleg van itt valaki aki már volt így kint (akár más országban is), nagyon örülnék, ha leírnátok a tapasztalataitokat. :)

Amitől nagyon félek, hogy olvastam, hogy Németországban 4 év csak az alapiskola és utána egyetemig gimnáziumba járnak, tehát egy már jó régóta összeszojott osztályba kerülnék és ráadásul a nyelvet se beszélem jól. Bárki ha adna valami hasznos tippet annak nagyon örülnék, vagy igazából bármit írhattok ezzel a témával kapcsolatban. :)

Előre is köszönöm szépen a válaszokat. :)



2018. márc. 25. 13:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én is Németországban voltam gimi alatt pár éve, és ugyan beszéltem a nyelvet középfokon, de volt olyan velem egyidőben kint lévő magyar diák, aki 0 tudással ment ki. Ez a cserediákoknál általános, főleg spanyol anyanyelvű országokba és az északi országokba mennek az emberek 0 nyelvtudással.

Nyugi, mindenki elboldogul így is :) 3 hónap alatt bele lehet jönni a nyelvbe, félévkor sokan már simán folyékonyan beszélnek (persze a szint nem C1, de mindenhol elboldogulnak, családdal, barátokkal könnyen beszélgetnek). Sokan az angolt használják az elején segítségnek, főleg olyan országokban, ahol sok ember jól beszèli az angolt is, de ezt nem ajánlom, mert akkor lassabban fogsz a németbe belejönni, ami nem túl jó. Meg kell próbálni az első naptól kezdve minél többet beszèlni németül, akkor is, ha elrontod, akkor is, ha nem tetszik az akcentusod. Ha nem beszélsz, akkor sosem tanulod meg jól, hallgatni sajnos nem elèg. A fogadócsaládot, barátokat is meg kell kérni, hogy németül beszéljenek veled elsősorban, és ha valamit nem értesz egyáltalán, akkor mondják csak angolul.


Nem tudom, hànyadik osztályba fogsz menni, ha 10-be, akkor igen, egy összeszokott osztályba fogsz kerülni. De ez nem azt jelenti, hogy nem tudsz bekerülni közèjük. A cserediákok gyakran beleesnek abba a hibába, hogy várják, hogy odamenjenek hozzájuk, mert ők az újak, ezért az osztálytársaknak kellene kezdeményezniük. Ez nagyon rossz stratégia. 3 napig leszel különleges, vagy addig sem, hiszen magyar vagy, magyarból pedig Németországban már sok van, és hacsak nem egy kis faluba kerülsz, nem leszel érdekes. (Ezt azért írom, mert pl. Kínában magyarként kuriózumnak számít egy diák, és emiatt könnyebb az ismerkedés, mert mindenki ismerkedni akar vele.)

Szóval neked is sok energiát kell belefektetned abba, hogy ismerkedj. Menj oda valakihez, kezdj beszélgetni. A németek közül ugyan sokan angolul is tudnak, de ne azt használd. Mindig jó érzés nekik, ha az anyanyelvükön szólítod meg őket. Kérj meg valakit, hogy segítsen a hàzikban. Hívj el pár embert kávézni suli után. Szünetekben se maradj egyedül. Ne várd, hogy ők menjenek oda hozzád. Arra figyelj, hogy a németek általánosságba véve nem annyira nyitottak. Kedvesek, de nehéz igazán a közelükbe férkőzni. (Sztereotípiának hangzik, de tapsztalatból beszélek - vannak kivételek, találkoztam is párral, de a legtöbben "zàrtabbak".). Emiatt ne keseredj el, ha az első időszakban úgy érzed, hogy hiábavaló a próbálkozásod. Nem az, csak lassabban tudnak megnyílni feléd.

A nyelvről ebben az esetben is annyit tudok mondani, hogy pár hónap alatt bele fogsz ràzódni, addig meg próbálkozz és esetleg használd az angolt, ha úgy èrzed, hogy kell. Nem tudok olyan cserediákról, aki egy baràtot sem tudott szerezni a csereéve alatt :)


Ha 11-be mész, akkor sok esetben már nem osztályba fogsz járni, hanem te magad fogod összerakni az órarended, és minden órán más emberekkel leszel az évfolyamból. Itt nem lesz összeszokott osztály, de ne gondold, hogy annyival egyszerűbb barátkozni, mint egy összeszokott osztályban. Pont azért, mert mindig másokkal vagy, nem tudod olyan gyorsan megismerni az embereket, úgyhogy itt is ugyanúgy kezdemènyezned kell és próbàlkoznod :)


Ha van bármi kérdésed, írj nyugodtan :)

2018. márc. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a választ és a hasznos tippeket!! :D

Egyébként ha minden igaz, 11-es leszek. :)

Nem is hangzik rosszul, hogy én rakhatom össze az órarendemet. :D

2018. márc. 26. 19:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!