Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van valamilyen lehetőség...

Van valamilyen lehetőség arra, hogy Japánban tanulhassak úgy, hogy nem tudok beszélni Japánul? Többi lent.

Figyelt kérdés
Igazából az itt a kérdés,hogy van-e olyan aki olvassa ezt a kérdést és Japánban tanul.Éppenséggel arra vagyok most ráfüggve,hogy Japánba akarok élni és tanulni de viszont vannak kétségeim efelől.Pontosabban az,hogy egyáltalán van-e erre lehetőség 18 éven alul (pontosabban 16-17 éves kor tájékán) és,hogy egyáltalán van-e lehetőség teljes körű iskolába járni úgy,hogy közben külön tanfolyamokra járok ott Japánban. És ha ezekre van lehetőség akkor mondjuk ha egyedül akarnék kiköltözni akkor egyáltalán hol lehetne élni. Mert ha lehetne Kollégiumba akkor érdekelne pár dolog ezekkel kapcsolatban. Mert ha van olyan akinek ez már összejött és most ott tanul és egyedül van kint akkor vagy a családjával de ott tanul akkor lenne 1-2 plusz kérdésem privátban. Mindenkinek előre is köszönöm,hogyha valami érdekes,fontos vagy valami olyan dolgot tud írni ami a hasznomra válhat ezzel az álmommal kapcsolatban.

2018. ápr. 6. 16:20
 1/7 anonim ***** válasza:
34%

Vannak ösztöndíjak, bár főleg egyetemistáknak. Nem kell japánul beszélj viszont a felsőfokú angol elengedhetetlen. És ugye anyagilag sem mindegy hogy álltok, kint nagyon drága az élet, egy félév több millióba kerül szállással ellátással együtt.


Javaslom hogy spórolj ezerrel, majd kezd itthon az egyetemet keleti nyelvek és kultúrák szakon, majd erasmussal menj ki egy félévre, hogy lásd bírnád-e egyáltalán.


Mert a japán emberek bár nagyon udvariasak, nem szívesen fogadják az idegen kultúrából érkező embereket, így jó eséllyel nem is éreznéd jól magad kint.

2018. ápr. 6. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Hát erre nem számítottam,hogyha igaz,hogy más kúltúrákból származó embereket nem nagyon szeretik :D.

Mert ahogy elnézed az animéket akkor amelyik animében egy emigráns van vagyis más nemzetiségű azokat jól szokták beállítani. Bár mondjuk az is tény itt,hogy Animék és ez csak bizonyos embereknél van,hogy nincs bajuk a külföldiekkel és szívesen látják őket. De amúgy az is igazából játszik a dolgokban,hogy én Németben élek,szóval amúgy már valamilyen szinten hozzá szoktam ehhez a bánásmódhoz,szóval ezzel nem lenne gond.Már itt csak az a kérdés,hogy így csak annyit tudok tenni,hogy megtanulok angolul és utána megyek ki.De a pénzes dolgokkal van egy olyan érzésem,hogy nem lenne gond mert nyári munka meg ha elmegyek suli mellet dolgozni is és még félre rakok minden mennyiségben pénzt amennyit csak tudok akkor lehetséges,hogy eltudok ezzel a részével bánni.

2018. ápr. 6. 16:46
 3/7 anonim ***** válasza:
33%

Sajnálom, hogy ki kell ábrándulj, de először is tudatosuljon benned, hogy az anime nem valóság. De nagyon, nagyon messze nem. Az anime mese. Igen, kimondtam, mese. Akár a legvéresebb jelenet, akár a legkomolyabb sport mérkőzés, akár a legátlagosabb iskolai napok, attól még mese. Figyelj, ezt nem bántásból mondom, de ezzel legyél tiszában, ez nagyon naív gondolkodás.


Kérdésre válaszolva, effektíven nincs. Cserediák programokat nyílván lehet találni, de te nem erre vagy kíváncsi. Ha pedig nyelv nélkül akarsz, akkor végképp mondj le róla, japánban sajnos japánul kell tudni. Még angolul egyetemi alapképzés/bsc sem mindennapi a "szent földön", de azért elvétve akad. Viszont, graduate tanulmányok/mesterképzés már van a legtöbb egyetemen, ha tényleg komolyan gondolod, én a helyedben ezt céloznám meg, addig tanulsz nyelvet is, és kicsit érettebben vágsz neki a "kalandnak".

2018. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ahogy olvastam, rögtön tudtam h van anime vagy Manga lessz a dologban. 😕

Huh rengeteg dolgot tudnék most neked írni, miért ne menj japán kozepsuliba. 😕

Én kint éltem. (kell japán nyelv főleg a kozepsuliba!!!!) kint végeztem alt. Sulit és közepet és egyetemet is. De! Félig vagyok Japan. Igen... Igen..... Nem minden szép és jó 👍 sajnos.

Engem is sokszor "zaklattak" (áh, néha beszoltak, de az is kva szár tud lenni)

De ha tényleg arra vágysz, várd meg az egyetemet. És úgy menj ki. Mint ahogy írták.

Gondolom, Meg fogott az animekben látott romantika, eletstilus blabla la.... 😕

(mennyi hülye kérdést kapok ezzel kapcsolatban) 😂😂😂😂😂

2018. ápr. 8. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Mivel nem turistaként és nem cserediákként vágysz kimenni, hanem tartósan, így a japán nyelv ismerete legalább N+ (kb középfok) szinten írásban és szóban a minimum. Ha semmit nem tudnál angolul emellett az talán a kisebb baj, bár a japán nyelvben ezrével vannak angol eredetű szavak, és a világban nehéz meglenni legalább egy alapfok angol nélkül.


Szóval a legkevesebb, ha belevágnál, hogy minimum alapfok angol és minimum középfok japán, valamint elengedhetetlen, hogy akarj törekedni minimum felsőfok japántudásra.


A többiek megírták a többi lényegest, szóval nem egy leányálom Japánban élnie egy külföldinek, mert évtizedek múlva is esélyesen magányosnak fogod magad érezni, bár ha befogad valamelyik klikk, akkor addig is segíteni fognak téged, de el is várják, hogy klikken belül mindenki támogasson mindenkit. És még ez is kevés, mert a többi japán szemében addig is esélyesen szálka leszel, még ha rád is mosolyog, akkor is. Csak mert nem született japán vagy.


Japánba elsősorban anyagi okokból mennek ki, pl hiányszakmával (pl orvosok, kutatómérnökök).


Eleve ha még képes is volnál leérettségizni Japánban úgy, hogy eljutnál a felsőfokú japántudásig, onnantól egy született japánnak is problémás sulit választania továbbtanuláshoz, ha viszont nem mész felsőoktatásra, akkor külföldiként esélyesen ki fognak utasítani Japánból, mivel hasznavehetetlen vagy.


Azaz Japánban a külföldi nagykorú csak akkor ér valamit, ha hiánypótló, pl mert különleges, életmentő stb szakmája van, általában felsőfokon.


És akkor az anyagiakról nem beszélve, erre utaltak a többiek is.


Sokkal egyszerűbb nyugatra emigrálni ugyebár, elkezded segédmunkásként remek minimálbérért (de ezt tudod pl Németo-ról), aztán majd lesz valahogy. NYUGATON.

De NEM Japánban.


Mondom még egyszer, cserediákként csak kis problémád volna (de ahhoz is kell minimum alapfok japán és angol), turistaként meg hajbókolnak neked, hogy jó hírét vidd Japánnak. De tartós életre Japán: inkább csak japánnak való.

2018. ápr. 8. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én most épp Japánban tanulok, középsuliban :) 16 éves vagyok, csereprogrammal jöttem ki, és egy itteni családnál lakok egy évig.

Én úgy vettem észre, hogy minden japán érdeklődő velem kapcsolatban, szeretnének megismerni, satöbbi. :) Szóval azt nem mondanám hogy elítélik a külföldieket, mert eddig mindenki kedves volt velem.

Amúgy én sem tudok profin japánul, azért jöttem ki h megtanuljam a nyelvet. :)

2018. ápr. 11. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Előző, ez azért jellemző, mert csak átmenetileg tartózkodsz kint. Cserediákok és turisták felé jó képet mutat a japán hogy vidd a jó hírüket.


Ellenben aki tartósan él kint külföldiként, akkor -bizonyos kivételektől eltekintve- mindig megtartják a három lépést.

2018. ápr. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!