Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mennyibe kerülhet a brit...

Mennyibe kerülhet a brit Cambridge egyetem?

Figyelt kérdés
Szeretnék külföldön továbbtanulni, és az Angliában található Cambridge egyetem az egyik ami a legjobban tetszik, azonban nem tudom, hogy a családom, és a saját pénztárcám engedné e ezt. Válaszaitokat előre is köszönöm.

2018. máj. 14. 17:45
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
"..a magyar állampolgárok a britekhez hasonlóan 3,8 milliós éves tandíjra számíthatnak.."
2018. máj. 14. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Bogi11 ***** válasza:
100%
Lehet pályázni ösztöndíjra. Ha nagyon jó eredményeid vannak és kellesz nekik, akkor a töredékéből is megúszhatod. Igaz a Brexit mitt egyelőre bizonytalan, hogy a jövőnen mi lesz a EU-s diákokkal.
2018. máj. 15. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
90%

Az UK-ban az egyetem maximum £9250-be kerül, így ők is ennyiért tanítanak. Vagyis egy 3 éves szakra lehet számolni olyan 9-10 millió forintot, és ebben nem volt lakhatás és megélhetés.


Viszont a diákhitel nagyon kedvező, és még EU-s diákként is igényelheted, tandíjra és lakhatásra is külön. Ezt csak akkor kell elkezdened visszafizetni, ha többet keresel évente mint 25 ezer font.

Ha például 27 ezer font a jövedelmed, akkor az azt jelenti hogy van 2 ezer font extrád, szóval annak jön le a 10 százaléka. Ami azt jelenti, hogy egy évre visszafizetsz 200 fontot, ami 15 font havonta. Szinte semmi. Ezt a pénz nem kell utalgatnod, ők alapból levonják mint az adót, szóval a munkáltatód intézi.

Ráadásul a hitel elévül 30 év után, ami elég nyugtató.

Érdekesség; a hitel igénylők 70%-a nem fizeti visssza a teljes összeget.


Ha Magyarországon vagy máshol akarsz majd dolgozni, akkor a hitel az követ. Le kell nekik jelenteni. Ha magyarban dolgozol, akkor kell elkezdened fizetni, ha legalább 420 ezer forintot keresel, és ami ez fölött van, annak a 10 százalékát vonják le. (Ha nem jelented le hogy máshol dolgozol, duplázzák a kamatot. Bár ez nem sok mindenkit érdekel, mert 30 év után elévül...)


Szóval a tandíj ne tartson vissza az angol egyetemektől. (Skócia és Wales még kedvezőbb.)


EU-ból való kilépés után nem tudom mi lesz a helyzet.

2018. máj. 15. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Bogi11 ***** válasza:
38%
Utolsó mondat a lényeg. :(
2018. máj. 16. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

De igazából most is lehet úgy jelentkezni a diákhitelre, hogy nemzetközi diákként. (EU-n kívüli.)

Ugyanaz a feltétel, csak annyi hogy ha jól emlékszem 9 ezer font helyett 12 ezer a tandíj egy évre? Valami ilyesmi. Szóval a BREXIT után ha változik, akkor szerintem ezzel kell számolni, ez a legrosszabb ami történhet. Még így is bevállalható.

2018. máj. 16. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 wrspeed80 ***** válasza:
87%
Én 2016-ban kezdtem az egyetemet, megkaptam a hitelt és az egyetemtől egy emailt h semmi nem fog változni nekem a brexit miatt. Ha a kilépés előtt kezded az egyetemet szerintem nem lesz probléma, utána már más kérdés sajnos
2018. máj. 16. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 Bogi11 ***** válasza:
wrspeed80 Egy most 9-es gyerek esetében reménytelennek látszik ez az út. :(
2018. máj. 18. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nemrég kötöttek egy megállapodást a Brexit-deal részeként, hogy az EUs állampolgároknak továbbra is jár a tandíj, ha 2020-ig kezdik el a kinti tanulmányaikat. Szóval a tandíj miatt ne fájjon a fejed.


A megélhetés: a rent ~150font×30hét, azaz 4500 font egy évre, erre jön, amit szeretnél még belerakni az életedbe, de évi 6000 font alatt nem nagyon lehet kijönni.

2018. máj. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!