Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van esélyem bejutni a Harvardr...

Izuka27 kérdése:

Van esélyem bejutni a Harvardra vagy Oxforba?

Figyelt kérdés
14 éves vagyok, 8.os. Szlovákiában élek és magyar vagyok. Nagyon nagy álmom bejutni a Harvardra vagy Oxgorba vagy Cambridgebe és jogot vagy politikát tanulni. A jegyeim kitűnőek bár lehet, hogy az idei év végén fizikából nem leszel kitűnő. Lehet esélyem bejutni egy ilyen neves egyetemre?

2018. máj. 8. 20:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
65%
Van esélyed. Tüntesd el a szövegből a lehet hogy nem leszel kitűnőt és akkor szabad a pálya. Ja meg pedálozz keményen középben, minden érettségiből emeltet írj, 100%-on.
2018. máj. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
78%
Az esély megvan, amennyiben teljesíted a követelményeket és tudod fizetni a tandíjat.
2018. máj. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%

Semmi sem lehetetlen. Viszont.


Ahhoz, hogy ezekre az egyetemekre járhasson az ember, nem elég, hogy mindenből 100%-ot írj, és mindenből teljesen kitűnő legyél. Ez alapján ők nem tudnának különbséget tenni, hisz akik oda jelentkeznek, azoknál ez alap.

Hátrányos helyzetű családoknak vannak támogatások, de még ezek mellett is fizetni kell hihetetlenül magas tandíjat. Félévente (vagy párhavonta, pontosan nem tudom), több milliós értékű a tandíj oda. A szüleidnek kb milliomosnak kell lennie, hogy ezt ne érezze meg a család.


Mivel ott nem tudnak jegyeknél különbséget tenni, így még az, amit nagyon figyelnek, hogy a diákönkormányzatnál (nem tudom, erre amerikában mi a megfelel szóhasználat) milyen önkéntes munkákat végzel. Az amerikai gyerekek már kis koruk óta erre készülnek, minden féle alapítványban vesznek részt, közösségi munkákat vállalnak, adománygyűjtéseket szerveznek stb. DÖK elnökség stb. Ez is alap.


Többféle különbözeti nyelvvizsgákat kell majd tenned, amiket odakint megkövetelnek.

Illetve nemzetközi szintű versenyekre is illene elmenned, hogy legyenek kiemelkedő versenyeredményeid világszinten.


Amúgy, ha beírod a gyakoriban ezeknek az egyetemeknek a neveit a keresőben, sok kérdés lesz, amiknél lesz 1-2 bőven kifejtős válasz is.

2018. máj. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
70%
Ja amúgy van magyar politikus, aki a Harvardon tanult, bár most az istenért sem jut eszembe a neve.
2018. máj. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Csak nehogy Viktor királyunk nyomába lépjél!
2018. máj. 9. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Mindenki válaszát nagyon szépen köszönöm!
2018. máj. 9. 17:27
 7/14 anonim ***** válasza:
54%
Egyáltalán nem nehezek az általad említett egyetemek. Csak a hírnevükből élnek. :D
2018. máj. 10. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7# Azért ezt nem mondanám :) de igen ... kicsit nagy a hápj.
2018. máj. 10. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Miért? Nem akarnak a limitált férőhelyszámra (elvégre egyik egyetem sem egy argentín barakkváros) évente sokmillióan felvételizni? A milliók mindegyike csupa legjobb jegyet lobogtat. Én ugyan egyik helyre sem jártam, de amennyire én ismerem a helyzetet, #3 mondta meg a követendő eljárást: legyél valamiben jobb, mint a kötelező, legyél társadalmilag érzékeny, stb. Már csak abból ítélve is nála van az igazság, hogy jól lepontozták. :D

Nyilván jobban hangzik az alaptalan hurráoptimizmus, azt én nem kétlem...

2018. máj. 10. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én vagyok a hármas amúgy, nem értem miért pontoztak le komolyan :D Annó én elég rendesen utánanéztem, na nem azért, mert engem aztán oda fel fognak venni, hanem mert érdekelt. :D

Csak az álag embernek ott kimerül harvard és társai, hogy oda jó jegyek kellenek, meg esetleg sok pénz. Én kicsit többet elárultam, de már megy a lepontozás. :( Na mindegy. :D

2018. máj. 11. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!