Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szerintetek megérné külföldön...

Szerintetek megérné külföldön tanulni?

Figyelt kérdés
11.-es vagyok, sajnos pontosan nem tudom még hogy mivel akarok foglalkozni, de a sokkal jobb lehetőségek miatt szeretnék külföldön, lehetőleg az Egyesült Királyságban tanulni. Ti hogy döntenétek?
2018. máj. 15. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés inkább az, hogy ha van lehetőséged külföldön tanulni, akkor megéri-e, van-e értelme nem külföldön tanulni, amire a válasz egy nagy nem. Az oktatás minősége, diplomásként pedig az életminőség is összehasonlíthatatlan a két ország között. Ha neked anyagilag megadatik, hogy a külföldöt válaszd, ne is nézz vissza.
2018. máj. 16. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Több országot is megjártam egyetemistakén, egy speciális összehangolt képzés szerint amiben több egyetem is résztvesz. Dánia, Belgium és majd szeptembertől Anglia a következő állomás. Én nem bántam meg, de nyílván ez egy szélsőséges eset hiszen minden évben más országban vagyok. Viszont nagyon sok élménnyel fogsz gazadagodni már az Egyesült Királyságban is! Sok lehetőség, plusz hozzáállás a tanításhoz.


Nyílván elsőnek azt döntsd el mit szeretnél tanulni, ez talán már le fog tisztulni 12.-re és utána jelentkezz. Lehet kicsit körülményes, de megéri!


Sok sikert!

2018. máj. 16. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Javaslom, hogy sos kezdd el nézegetni a kinti szakokat. Nagyon érdekes, interdiszciplináris szakok vannak. Ráadásul sokkal jobban tanítják. Azért ne veszítsd szem elől a többi országot sem: Hollandia, Dánia, stb. Jóval kisebb vagy nincs is tandíj.

Kezdheted pl. itt: [link]

Szerintem nyugodtan kezdd el azt a BA, BSC képzést, ami a szívedhez a legközelebb áll, aztán később még válthatsz, és a melód sem most kell kitalálnod.

Én a gyerek miatt vagyok nagyon rajta a témán, szerintem is ki kell menni (Bp-i közgázt végeztem...)

2018. máj. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!