Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit kell csinálnia egy szobalá...

Mit kell csinálnia egy szobalánynak? Nehéz munka? Szeretnék nyáron külföldön dolgozni szobalányként, megérné? Vagy a konyhai kisegítő, takarítói munka könnyebb fizikailag? Vagy a felszolgálói?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 30. 00:08
 1/9 anonim válasza:
77%

a szobalány az előkelőbb szállodákban az ágyat rendezi el, cseréli a törülközőt, és takarít


konyhai kisegítő, meg mint a nevében is van a konyhai dolgokban segít


felszolgálókat viszont képzik, tehát ahhoz végzettség kell

2011. ápr. 30. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Én dolgoztam konyhalányként Angliában..2 hónap után én léptem le..

Naponta 10-15 szobát kellett megcsinálni,de mindig úgy rendezte a menedzser hogy legyen valami kis hiba,és vissza kelljen menni a szobába.Ennek az oka az,hogy ha több szobát takarítasz akkor elvileg többet kéne fizetni..de igyekszenek úgy csinálni,hogy ne legyen több szobád,de ne is tudj időben végezni a "kötelező szobákkal". Akkor sem lehet nemet mondani,amikor a kedves angol vendégek egy jól átmulatott éjszaka után a szó szoros értelmében teleokádják a szobát..Menni kell takarítani..Az egyik kolléganőm panaszt tett,hogy nem hajlandó a szart a falról lemosni,mert voltak akik ilyen emléket hagytak a fürdőben..(szarral kenték ki a falat,oda írva,hogy "szar az élet".A kolléganőmnek ennyit mondtak.Vagy pucolja a szart vagy ki van rúgva..Felmondott.(egyébként én a hányást nem voltam hajlandó feltakarítani,mert arra képtelen vagyok..Ezért léptem ki)

A konyhai kisegítő munkája a mosogatás,zöldségek pucolása..Minimálbért fizetnek,állandóan dolgozni kell,és kemény meló.A takarítás a legkönnyebb( jelenleg is takarítok) Ott csak kitakarítok és kész..

Felszolgálói meló olyan mint otthon..De nem mindegy hogy hova mész..Egy ismerősöm itt kint felszolgáló egy olasz étteremben.Nem csak angolul kell tudni az ételek nevét hanem olaszul is..Voltaképpen az étlapot teljesen bemagolta.

A lényeg hogy bárhová mész kell az angol nyelvtudás jó ha van..(bár nekem csak konyhanyelvi tudásom van)

2011. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
bocsánat rosszul írtam.Szobalányként dolgoztam..
2011. ápr. 30. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Én itthon dolgoztam szobalányként.Mit mondjak?A belem lógott minden műszak után a fáradságtól.Ez aztán igazi nehéz fizikai munka.Kivülről jól hangzik,csak amikor csinálod akkor fogsz rádöbbenni hogy ez tulajdonképpen takaritónői állás,ráadásul emelt szinten.
2011. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

00.43-as: a takarítói munka könnyebb volt? Gondolom, a fürdőt is kellett, wc-t, ilyeneket, vagy nem?

Egy ügynökségen keresztül szeretnék kimenni, de csak nyárra, 2 hónapra tudok, elvileg Görögországba. Van több lehetőség is szállodai/éttermes melók közül és nem tudom, melyiket kéne választanom. Recepcióra nem tudok menni, ahhoz nem elég jó az angolom.

Konyhai kisegítőnek kell olyat is csinálnia, mint pl. kevergetni valamit? Vagy tényleg csak az ilyen előkészítő munkákat?

2011. ápr. 30. 12:44
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

00.43-as vagyok.

Én jelenleg is irodákat takarítok,és sokkal könnyebb.

Mikor én megyek még nincs bent senki vagy már nincs bent senki.Így senki nem piszkál.Fürdő nincs,de wc van és igen azt is kell takarítani. Takarítottam gyárban is ahol majdnem 6000 dolgoztak..Na ezt se kívánom még az ellenségemnek sem.Ott a Wc-t takarítani meg a fürdőt emberpróbáló feladat.Ha belegondolok,hogy csak felnőtt emberek dolgoztak a gyárban és miket voltak képesek csinálni..nos az ember bele kifordult..

Ha elfogadsz egy tanácsot,takarítani csak oda menj ahol kevés a létszám akik után takarítani kell.A takarítói meló nem könnyebb mint a szoba lány,csak nekem most jó helyem van.

A konyhai kisegítő is embere válogatja.Egy ismerősöm pL: nemcsak mosogat és a krumplit,répát pucolja,hanem kisebb ételeket is meg kell csinálnia.A reggelit mindig ő vele csinálják meg..De konyhai dolgozónak is az menjen aki képes gyorsan elvégezni a melót..Elég gyorsan kell 2 kg répát,5 kiló krumplit pucolni...

2011. ápr. 30. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Ja!! a szobalánynak IS kell wc-ét takaritani,és bizony néha igen gusztustalanul hagyja ott a kedves vendég,ezenkivűl kádat sikálni,csempét törölni fényesre,és egy hajszál sem maradhat sehol.Nem egy könnyű meló...
2011. ápr. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

00:43-as!


Hogyan szerezted a szobalány munkát,hol dolgoztál?

És a jelenlegi takarítói munkádat hogyan szerezted?Bocsi,csak lehet hogy szobalánynak megyek ki és elég keménynek hangzik,de sajnos olyan takarítói állást mint a tiéd nem találtam sehol.

2011. máj. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
Itt találsz pár információt, remélem segít: [link]
2016. dec. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!