Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Az orvosi egyetem elvégzése...

Az orvosi egyetem elvégzése külföldön hány év?

Figyelt kérdés

Európa országaira gondoltam elsőként, de ha valaki távolabbit is tud, azt is mondhat.


(Kérlek kíméljetek meg a "ha külföldre akarsz menni, akkor ne is merj arról álmodni, hogy a kitűnő bizonyítvány elég, mert emelett élsportolónak kell lenned és zseninek" "válaszoktól",mert nem erről van szó. Kérlek a kérdésre válaszoljatok

.)

Köszönöm!



2018. jún. 10. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
31%

Nem, elég ha van pár milliód(80-100 elég)


Oxfordon pl:

2/3+2+1 vagyis összesen 5 vagy 6 év

2018. jún. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
86%

6 év

Egységes

2018. jún. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
42%
Külföldön speciel pont rosszabb az orvosi oktatás (ugyanakkor könnyebb is), szóval gondold át, hogy megéri-e kidobni ezért több millió forintot. Nem véletlenül van az, hogy a külföldiek inkább Magyarországra jönnek orvoslást tanulni.
2018. jún. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, ez ugye szándékos volt? x)

Leírtam, hogy nem kérek ilyen választ, mert nem vágyom kimenni, te meg pontosan ilyet írtál..

Köszi mindenkinek!

2018. jún. 14. 21:46
 5/7 anonim ***** válasza:
28%

Akkor olvasd el újra, amit írtál:


"kíméljetek meg a "ha külföldre akarsz menni, akkor ne is merj arról álmodni, hogy a kitűnő bizonyítvány elég, mert emelett élsportolónak kell lenned és zseninek""


Én semmi ilyet nem írtam, ugyanakkor az tény, hogy külföldön rosszabb az orvosi oktatás.

2018. jún. 14. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Utolsó, te kedves főgyökérzet!

Szándékosan higgadtan reagáltam rád, direkt nem oktattalak ki. Minek lovagolsz még rajta? Tényleg, komolyan meg kell magyaráznom?

,,(Kérlek kíméljetek meg a "ha külföldre akarsz menni, akkor ne is merj arról álmodni, hogy a kitűnő bizonyítvány elég, mert emelett élsportolónak kell lenned és zseninek" "válaszoktól",mert nem erről van szó. Kérlek a kérdésre válaszoljatok.)''

Ott van; KÉRLEK A KÉRDÉSRE VÁLASZOLJATOK.

Másfelől természetesen ez egy drasztikus példa volt azokra a válaszokra, amelyekre nem vagyok kíváncsi. ,,gyúny'', ha úgy tetszik. Képes vagy azt hinni, hogy nem figyelemfelhívó volt az ilyen emberek felé, hanem egy teljesen komoly, szigorú példa, hogy csakis és kizárólag is ezt ne írjátok?

Mutasd, hogy hol válaszoltál a kérdésre, kedves utolsó?

Természetesen nem írtam a válaszba, hogy miért nem érdekel a többi, mert azt hittem, hogy egy sima kérés elég lesz. De akkor még így sem elég mindenkinek.:) Tessék, leírom, hogy miért teljesen felesleges leírni ehhez hasonló OFFokat; 26 éves férfi vagyok, 1 éve végeztem el az általános orvosit egy itthoni egyetemen, most szakosodom. Nem hagynám ott semmi pénzért, imádom a tananyagot, és egyáltalán nem érdeklődöm a külföldi lét iránt. Egyedül angolul beszélek felsőfokon, japánul pedig középfokon. De az előbb írtam, hogy Európán kívül nem akarok elhelyezkedni, a kérdésben pedig szintén leírtam, hogy elsősorban európai érdekel. (Igen, az angliai oktatás hosszát is beleértve, csupán kíváncsi voltam az orvosi egyetemekre.)

Remélem már lezárhatjuk.

26 F – sebész tanonc

2018. jún. 16. 11:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Én is írtam ki kérdést hasonló témában, és én is ugyanígy megkaptam a magamét. Ezek a GYIK-osok már csak ilyen hazafiak :)


Egyébként az Oxfordos válaszolónak üzenném, hogy ott épp annyi a tandíj, mint a legtöbb brit egyetemen. Zárójelben pedig hozzáteszem, hogy EU-s diákként (első diplomára) lehetőség van diákhitelt igényelni, ami a TELJES költséget fedezi és igen kedvező (a magyarhoz képest jóval kedvezőbb!).


Az OFF után, pedig a válaszom a kérdezőnek:

Én csak brit és USA-beli egyetemről tudok. Előbbin 5/6 év, ha undergradet csinálsz, de olyat is lehet, hogy 4 év garduate diplomát csinálsz, ha van már undegrad diplomád. Itt 2 év pre-clinical van és utána 2 év kórházi oktatás. Az undergraduate-en jellemzően 3+3 év, de ezek 3 év után adnak egy BA diplomát, bizonyos egyetemekem fix 6 év van, máshol a 3. évi "research"-et kihagyhatod.

Ami ezután van, az 2 év "alapozó" rezidens év, ezután pedig szakosodás. Van surgery-féle illetve van medical-fél Bizonyos esetekben a 2 év rezidenciát kihagyhatod és rögtön szakosodsz. Azt tudom, hogy a legtöbb szakosodás 7 év, de az ilyen háziorvos jellegű ("GP") az "csak" 5.


Ami az Egyesült Államokat illeti, ott csak graduate medical school van (és ott minden undergraduate degree 4 év, nem 3). Első 2 év fix suli, 3. évben 6 hetes turnusokban kórházakban dolgozol különböző osztályokon, emellett heti 1x van iskola, 4. évben pedig a maradék gyakorlatodat csinálod, iskola úgy tudom, már nem nagyon van.


Gartulálok egyébként az eddigiekhez és sok sikert a továbbiakban :)

2018. júl. 15. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!