Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Milyen az orvosi egyetem az...

Milyen az orvosi egyetem az Egyesült Királyságban?

Figyelt kérdés

Örülnék, ha hallanék pár véleményt magyaroktól is (a thestudentroomon már olvastam sok véleményt). Érdekelne, van-e itt olyan, aki belevágott és ha megosztaná tapasztalatait, azért hálás lennék.


Leginkább azért gondolkozok ezen a lehetőségen, mert kint van 5 éves képzés is, és mivel nem most végeztem a gimiben, ezért az az 1 év is sokat számít nekem.



2018. júl. 14. 09:35
 1/9 A kérdező kommentje:
Azt kifelejtettem, hogy nem feltétlen Angliában gondolkodok, sőt, a magas tandíj miatt úgy gondolom, az a leglehetetlenebb opció nekem, inkább Skócia érdekelne (Edinburgh, Glasgow...)
2018. júl. 14. 09:39
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosihoz nem értek, viszont a tandíjakhoz igen. Nagyon kedvező a diákhitel Angliában, szóval az a legutolsó dolog amire rá kéne parázni.
2018. júl. 14. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt tudom, hogy nagyon kedvező, de sajnos csak annak adnak diákhitelt, akinek már minimum 2 éve van angliai lakcíme - vagy pedig van brit kezesed, de nekem egyik sincs.
2018. júl. 14. 12:09
 4/9 A kérdező kommentje:

Azt találtam végülis, hogy minden EU-s diák jogosult a diákhitelre, csak a megélhetési költségekhez kell minimum 5 évig (és nem 2 évig!) az UK-ban élni. Most meglepődtem, évekkel ezelőtt érdekelt az angliai továbbtanulás, de úgy tűnik, akkor rosszul informáltak.

Köszi egyébként a válaszod, máskülönben nem néztem volna utána ennek (legalábbis nem mostanában).

2018. júl. 14. 16:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, tandíjra minden EU-s diáknak jár a hitel. Annyi a különbség, hogy neked nem online, hanem papíron kell igényelni a hitelt. (Talán EU18N vagy mi a nyomtatvány neve.) Azt kell elpostáznod a megadott címre és annyi. Szóval csak a lakhatást kell magad megoldani, utána ha felvesznek egyetemre, onnantól minden sínen van.
2018. júl. 14. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszi szépen ezta felvilágosítást, így tudva ezt most még több lehetőségem van, eddig Anglia szóba se jött nagyon.


Ha valakinek van valami tapasztalata az orvosi egyetemekkel konkrétan, az ne tartsa magában :) sajnos eddig nem sikerült olyan magyarral felvenni a kapcsolatot, aki kint jár orvosira, pedig azért szerintem biztos van.

2018. júl. 14. 22:07
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Ha elég pontszámod van, akkor ne fizetősre menjél, hanem magyar egyetemre, fizetés nélkül!! Ha meg nem megy, csak a fizetős, akkor nem hiszem, hogy orvosnak való vagy. Bocsánat. Ráadásul külföldön még a nyelvet is meg kell tanulni!!
2018. júl. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a te válaszodat is. És a privátos üzenetet is :)

Az nem kérdés, hogy megpróbálom az UK-t. Egész egyszerűen legalább adok egy esélyt neki. Ha nem jön össze, B tervnek még megmarad az itthoni opció. A nyelvvel ne gondold, hogy újat mondtál volna. Szerencsére nincs semmi bajom az angollal, adott környezetben pedig seperc alatt ráragad az emberre a medical vocabulary is. Nem mellesleg eleve nyelvvizsgával vesznek csak fel, úgyhogy az nem lehet akadály.

2018. júl. 15. 10:03
 9/9 A kérdező kommentje:
Egyébként képzeld csak, az hogy nem írsz 95%-os emelt bioszt és kémiát koránt sem jelenti azt, hogy nem vagy orvosnak való. Azt hiszed, hogy külföldön könnyebb bekerülni orvosira? Egy frászt. Ott nem csak (!!!) egy pontszám vagy, amit a vizsgatesztek határoznak meg, hanem emberi lényként bánnak veled. Kell motivációs levelet írni, behívnak interview-ra. A vizsgaeredmény persze ott is számít, de nem ilyen röhejes mértékben, hogy meghúznak egy pontot és ha az alatt vagy, akkor adieu. Itthon az egyetem azt se tudják, hogy kiket vesznek fel. Van elég pontja? Akkor felvettük. Közben meg azt se tudni, mennyire elhívatott az illető. Nem csoda, hogy egy csomó orvos nagyképű bunkó. Magától értetődően ha az egyik vizsgád kicsit rosszabb lett, de kiemelkedő a motivációs leveled/interjúd, akkor még mindig adhatnak esélyt. Itthon senki nem kíváncsi az eddigi munkatapasztalatodra vagy, hogy miért akarsz orvos lenni.
2018. aug. 15. 17:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!