Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mekkora angoltudás kell...

Mekkora angoltudás kell ahhoz, hogy egy külföldi egyetemen megértsem az előadásokat, a tananyagot?

Figyelt kérdés

Kérdésem leginkább azokra vonatkozik, akik az Egyesült Királyságban tanulnak/tanultak, de mindenki válaszát várom, aki angol nyelven tanul az egyetemen.

C1-es nemzetközi nyelvvizsgám van, de nem érzem úgy, hogy egy komolyabb szakmai szöveget megértenék angolul. Angliában szeretnék tanulni, az egyetem által megadott nyelvvizsgapontot átugrottam, de félek, hogy nem értenék semmit a tananyagból. Gondolom minden szakon más ez, de szívesen várom a válaszokat, hogy nálatok ez hogy ment.



2018. júl. 27. 09:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes előre tanulnod a szakszavakat magyarul, az adott területen amiben tanulni fogsz, de egyébként összességében egy C1-es nyelvvizsgával nem fogsz elveszni, nyugi. ;) Sok lesz a szintén külföldi diák, ők is belefognak jönni a szakmai szövegekbe, ahogyan te is. A tanárok ezzel tisztában vannak és biztos vagyok benne, hogy figyelembe veszik majd az első évben a nyelvi nehézségeket és adnak segéd anyagot.

Nekem nagyjából 1 év kellett amíg teljesen átállt az agyam arra, hogy angolul beszéljek, gondolkodjak, álmodjak és kitudjam teljesen fejezni magam, mondjuk én C2-ről indultam.

Amúgy mit fogsz tanulni és melyik egyetemen?

Hajrá hajrá

2018. júl. 27. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a választ! :)

Valamilyen biológia Bsc-re tervezek menni, de azt még nem döntöttem el, hogy hova adom be a jelentkezésem, csak nézelődök. (Jelenleg a yorki egyetemet nézegetem, de ki tudja végül hol fogok kikötni.) Még nem nagyon ástam magam bele, hogy melyik egyetemre mennék szívesebben, mert féltem ettől a nyelvi akadálytól. De sok szorgalommal akkor sikerülhet. :)

2018. júl. 28. 10:42
 3/5 anonim ***** válasza:
Hat ha ez megnyugtat, en mar befejeztem az alapkepzest, es a mai napig vannak szavak (szakszavak) amiket nem tudok magyarul. Angolul tokeletesen elmagyarazok barmit amit tanultam, de nem tudom a magyar megfelelojuket.
2018. júl. 29. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A legtöbb európai egyetemen 90-95 pontos TOEFL elég, Angliàba talán kicsit több. 100+ ponttal nem kellene hogy gondod legyen
2018. júl. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. júl. 29. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!