Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Van itt olyan, aki vett fel...

Van itt olyan, aki vett fel diákhitelt Angliában? Szerintetek megéri?

Figyelt kérdés
2018. aug. 14. 10:58
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mármint diákhitel a tandíjra? Mert azt én igényeltem, meg is adták. (Bár még csak most leszek első éves.)


Igazából nagyon biztonságos, én is csak ez miatt mertem belevágni. Így megismerve az egészet, ha lenne is 9 ezer fontom/évre, még akkor sem fizetném be, mert így jobban megéri.

30 év után elévül, és csak akkor vonják egyetem elvégzése után a hitelt vissza, ha már bejelentett munkád van, és évente 25 ezer fontot keresel. De azt a pénzt úgyis úgy vonják le, hogy adóként a munkáltató leírja, tehát azt te észre se veszed. (Meg a 9 ezret sem te kapod meg, hanem az egyetem egyből.)


A visszafizetés úgy működik, hogy évente minimum 25 ezret kell keress, és ami az felett van, annak a 9%-át vonják le. Tehát ha te 27 ezer fontot keresel évente (11 ezer a minimálbér), akkor annak a 2 ezer plusznak a 9%-át veszik le. Tehát az 180 font évente, vagyis £15 havonta... De hetente keresel £550-et ebben az esetben.

Ha nincs munkahelyed vagy nem keresel ennyit, akkor nem is vonnak semmit, így nem tudsz eladósodni. (De azzal a havi 5 ezer forinttal amúgy is nehezen vágnád magad padlóra...)


Annyi benne a probléma, hogy a hitel követ akkor is ha másik országban dolgozol, és ott az ottani minimálbérhez teszik a visszafizetést. Magyarországon ha jól tudom 400 ezer forinttól kell visszafizetni, tehát amit az felett keresel bejelentve, annak a 9%-át vonják le.

Viszont a student finance-nak szólni kell ha Magyarországon dolgozol, és megbeszélitek a részleteket. Ha nem szólsz, akkor két esélyes, vagy nem veszik észre és nem fizeted vissza soha, vagy észreveszik és emelnek kamatot.


De egyébként nagyon biztonságos ez a hitel, mindenkinek ajánlom aki Angliában szeretne egyetemre járni.

2018. aug. 14. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. aug. 14. 17:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!