Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Amerikában ha valaki megbukik...

Amerikában ha valaki megbukik az érettségin, évet ismétel?

Figyelt kérdés

Teljesen összezavarodtam és hálás lennék, ha valaki felvilágosítana.


Én úgy tudtam, hogy x kreditet el kell érned, a kötelező tárgyakkal együtt és, ha megvan, akkor érettségizhetsz.


Ebből kiindulva gondoltam, hogy, ha elérted a szükséges kreditet és ezzel teljesítetted az összes szükséges tárgyat, akkor az érettségi külön dolog; elvégre Magyarországon se mondják, hogy ha megbuktál az érettségin akkor meg kell ismételned az egész 12. éved.


Így gondoltam, hogy aki megbukott az érettségi vizsgán Amerikában az következő lehetőségnél leteszi újra.


Viszont néztem a "Már megint Malcolm"-ot és ott Reese az érettségin mindenre rosszul válaszol és 0 pontot ér el és így a következő évadban az akkor végzős öccsével, Malcolm-mal jár egy osztályba.


Valaki elmagyarázná, kérem, hogy hogyan zajlik ez az egész? Vagy egy bizonyos százalékot el kell érni az érettségin és akkor, ha megbuktál is leteheted újra anélkül, hogy újra kéne járnod a 12-et?


Ha az érettségiben a 4 év alatt tanultakból kérdeznek, miért csak a 12-et kellett újra járnia Reese-nek?


Olyan van, hogy a tanuló egy teljes évét meg kell, hogy ismételje pl 11.-ben vagy csak azokat kell megismételnie, amikből megbukott?


Előre is köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 23. 23:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom a négy èv alatt gyűjtik a krediteket. S ilyen nagyobb dolgozazot írnak a végén. Ha a négy év alatt nincs meg elég kredit, akkor plusz egy év, hogy tudjon még kreditet szerezni. Mert az nem vizsgából jön ki.
2018. nov. 24. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De ha a 4 év alatt az elegendő kredit összegyűlt, de a dolgozat nem sikerül akkor miért nem csak a dolgozatot ismétlik meg? Miért mondták azt Reesenek, hogy azért marad egy évet, 0 pontos lett az éretsségije és nem mert nincs meg kreditje
2018. nov. 24. 08:35
 3/5 A kérdező kommentje:
*nincs meg x kreditje; nem gyűlt őssze a 4 év alatt a szükséges kredit
2018. nov. 24. 08:36
 4/5 anonim ***** válasza:
51%

Mert igy van magyarra forditva...


Nezd meg angolul es rogton megerted.

2018. nov. 24. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert elfordították. Mármint alapból nincs olyan, mint a magyar érettségi. Csak gondolom szokás szerint magyarosították a szöveget
2018. nov. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!