Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Mivel egyenlő a Level 3...

Mivel egyenlő a Level 3 Diploma? (Anglia, BTEC)

Figyelt kérdés

Magyarországon mivel lehet egy szinten? Valamivel a szakma felé tenném, mivel ezzel a végzettséggel lehet jelentkezni egyetemre is ugyanarra a szakra.


Tegyük fel ha valakinek informatikából van ilyen végzettsége, az majdnem olyan mintha elvégzett volna egy FOSZK félét? Hisz ugyanúgy 2 éves.

Vagy olyan lenne mint egy OKJ féle képzés, tegyük fel mint például a webfejlesztői vagy rendszergazda OKJ?

Vagy sima szakmának felelne meg?



2018. nov. 28. 14:50
 1/3 anonim ***** válasza:
Jó kérdés, mert tulajdonképpen azt mondaná az ember hogy érettségi mert ha külföldről jössz angol egyetemre akkor érettségi,de merőben különbözik tőle, én OKJ szerűnek tartom mert hasonló az oktatás. Azt nem tudom hogy hivatalosan minek számít.
2018. nov. 29. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Norman Bates ***** válasza:

Itt a kozepiskola 16 evesen a GCSE vel fejezodik be, ami joval gyengebb mint a magyar erettsegi.

Ezert 16 evesen collegra mennek a diakok es level 3 utan tovabbtabulni.

Egyebkent 3A level egyenlo a 2 ev.

En tavaly elkezdtem az elso evet level 3-n, de vicc volt a szinvonal igy inkabb elokotortam az erettsegimet es jelentkeztem HND-re (egyetemi BSC elso 2 evevel egyenlo) es ezen tanulok szeptember ota.

Ha van jo erettsegid akkor el ne pazarolj a level 3 ra 2 evet, tenyleg vicc az egesz. En is IT teruleten tanulok, ha van kerdesed szolj.

2018. dec. 15. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#2 Köszi a válaszokat. Igazából ezeket mind tudom amiket leírtál, mert én végig az angol rendszerben tanultam. (Na jó, primary school kivételével.)

Én már elvégeztem a level 3-at, és azóta BSc-n tanulok. Csak szimplán gondolkoztatott a kérdés, ha Magyarországon kérdezik a végzettségeimet, akkor mit is mondhatnék.


Egyébként nekem jó tapasztalataim vannak a level 3-al kapcsolatban, lehet rossz College-ban tanultál, mert nekem nem tűnt haszontalannak. Eleve előrébb vagyok mint pl az egyetemen a csoporttársaim akik A level-el jöttek. Majdhogynem bukdácsolnak.

2018. dec. 16. 11:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!