Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Sciences Po (Párizs) továbbtan...

Sciences Po (Párizs) továbbtanulás? Ösztöndíj? Mennyire nehéz a bejutás? Bekerülés folyamata?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy a Franciaországi továbbtanulás nem túl drága. A Sciences Po-n szeretnék tanulni, de nem tudom, hogy létezik-e erre ösztöndíj, vagy mennyire nehéz bekerülni... Ha valaki esetleg tud erről valamit, akkor legyen szíves segítsen. Előre is köszi.

2018. dec. 4. 15:39
 1/8 anonim ***** válasza:
13%
Miért nem náluk erdeklődsz? Gondolom, franciául tudsz!
2018. dec. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%

Leur page et les conditions d'acceptation:

[link]

2018. dec. 4. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Azért nem náluk érdeklődöm, mert olyantól szeretném megkerdezni, aki külföldről ment oda, nemzetközi érettségivel, ösztöndíjjal. Tapasztalatokra vagyok kíváncsi, nem leírásra.
2018. dec. 4. 16:01
 4/8 anonim ***** válasza:
39%

Raconte-moi tout ça en français, et je te dirai si tu es admissible ou pas.

La plus grande difficulté est la langue et le degré de l'utilisation de celle-ci.

2018. dec. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

#Le dernier: Je ne suis pas d'accord avec toi. La majeure difficulté n'est certainement pas la bonne connaissance du Français, mais plutôt les compétences requierts par Sciences Po. Ces derniers comprennent,parmi beaucoup d'autres, une observance distinguée des événements politiques et diplomatiques globales, tant qu'une approche compréhensive des phénomènes économiques,etc.


Voulant faire ses études à une université comme Sciences Po, il est indipensable de disposer au moins des connaissances fondamentales quant aux mathémiques. Sans cela, se débrouiller à une telle université...ben, c'est presque impossible.


Est-ce que tu fais tes études à Sciences Po? Je ne crois pas, parce que si tu faisais, tu saurais bien que l'option de 'English track' existe également ;) (Les étudians optant pour ce dernier font leurs études uniquement en anglais, avec des cours de français, mais les autres matières ne leur sont pas enseignées en français.


Kérdező: francia kéttannyelvűbe jártam, a mi gimnáziumunkból nagyon sokan mentek a Sciences Po-ra. Párizsban te nem akarsz alapszakon diplomázni,hidd el, aki a Sciences Po kampuszain tanul általában szerte Franciaországban, mindenki mesterszakra megy csak Párizsba. Gyakorlatilag ha elvégzed az alapképzést mondjuk Menton-ban, Poitiers-ben, Dijon-ban, etc., automatikusan fel vagy véve Párizsba mesterszakra.

2019. júl. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem kell hozzá nemzetközi érettségi, a francia kéttannyelvűs érettségit teljes mértékben elfogadják. Van május-június elején egy felvételi a Francia Intézetben Budapesten, vagy a világ különböző nagyvárosainak Francia Intézeteiben, ha nem Magyarországon élnél: egy kis elbeszélgetés,hogy van-e fogalmad a globális eseményekről, stb.


Viszont arra számíts, hogy már csak a lakhatási árak miatt sem érdemes legalább 1 milliós kezdőtőke nélkül belevágni. Mivel magyar vagy, így a tandíjat-erre gyakorlatilag a fejemet tenném- nem kell majd kifizetned, én még sosem hallottam magyar/horvát ismerőseimtől,hogy bárkit abba a kategóriába soroltak volna, ahol fizetni kéne(sávos kategóriák vannak). Akkor sem,ha itthon bőven középosztály, sőt felső középosztály vagytok.


Kellenek megfelelő,erős matematikai alapismeretek, enélkül felesleges is belevágni,mindegy, melyik kampuszra mész, ez elengedhetetlen.


A Sciences Po kampuszai szét vannak szórva Franciaországban, mind egy-egy régióra fókuszál: Le Havre Ázsiára, Poitiers Latin-Amerikára, ezért is rengeteg ott a portugál és spanyol diák, Menton a Közel-Kelet és a Mediterráneum térségére, Dijon Közép-Kelet-Európára, tele van magyarokkal a kampusz, Nancy a német-francia együttműködésre. Oda akkor menj, ha már jól tudsz németül.


Reims Sciences Po kampusza is nagyon népszerű, Észak-Amerikára és Afrikára koncentrál. Mehetsz a USA-ba és Kanadába is gyakorlatra.


Ha bármilyen kérdésed van, állok rendelkezésedre.

2019. júl. 5. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sciences Po-ra jarok, Dijonba csinaltam az alapot (kozép-europai campus) és szeptemberben kezdem a mestert parizsban. Ha még aktualis, irj nyugodtan.
2022. máj. 6. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Hetesnek : én jövőre szeretnék jelentkezni és lenne pár kérdésem : itt olvastam hogy a matek tudás nagyon domináns. Én inkább a humán vonalokban vagyok erős , ha jól tudom azok is fontosak a Sciences Po-n. Tényleg durva igényeik vannak matematika terén?


Másrészt , te mennyire voltál támogatva, mivel láttam több helyen, hogy a közép-európaiaknak nem kell annyit fizetni.

2022. júl. 22. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!