Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Külföldön is ennyire rossz...

Fizikakedvelő kérdése:

Külföldön is ennyire rossz anyagilag a kilátás tudományos téren?

Figyelt kérdés

Nagyon sokat szoktam őrlődni pályaválasztási témákon. Itthon ismeretes sajnos,hogy a tudományos pályára készülő fiataloknak komoly anyagi lemondásokkal kell számolnia. Ugyanakkor ha valaki kellőképpen kitartó,tehetséges és külföldön próbál ilyen karriert kiépíteni akkor már lehet-e esélye egy stabil anyagi helyzetre,családra,házra stb.,ez a kérdés.

Válaszokat előre is köszönöm!



2019. jan. 11. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
a természettudományos tárgyak keresettek és magasan fizetettek külföldön, de gondolom tudod hogy ehhez mester, phd, nyelvtudás kell.
2019. jan. 12. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Tényleg keresettek? Tehát a kitartó munkával és nyelvismerettel,előtermthető stabil anyagi helyzet,úgy hogy az ember szereti a munkáját?
2019. jan. 12. 08:20
 3/14 anonim ***** válasza:
52%

En az USAban dolgoztam egy egyetemen posztdoktorként es ott sem voltam tulfizetve. Azaz titkrnoi nagysagrendu fizum volt. Az egyetemi oktatoknak jobb a fizuja, abbol lehet rendesen elni kint is. de az is messze elmarad az iparbeli fizukhoz. Az iparban tudomanyos vegzettseggel mar amugy magyarorszagon is lehet egesz jol keresni.

A családi ház meg attol fugg, hol akarod venni, BPen vagy egy vidéki faluban....

2019. jan. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Határozottan a kutató-oktató részre voltam kíváncsi. Én meg nem gazdag akarok lenni,hanem stabil alapot szeretnék. Ez akkor meg van,nemde?
2019. jan. 12. 12:29
 5/14 anonim ***** válasza:
Szerintem sehol nem megfizetettek a kutatók. Csak mondjuk mást jelent ez itthon mint svájcban pl. Főleg ha pl fizikus vagy akkor valszeg csak az állam fizet. Legalábbis nem hiszem, hogy olyan kutatás van amit egy multi fizetne, mert nem nagyon lehet ipari célokra felhasználni.
2019. jan. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Tehát lényegében esélytelen ez a pálya, komoly tanulás mellett is,ha az ember nem akar éhenhalni?:(
2019. jan. 12. 21:21
 7/14 anonim ***** válasza:
Az én kutató ismerőseimnek mind van családja, háza stb. Nem fényűző életet élnek, de nem hallottam még pénzre panaszkodni őket. Szerintem ne ez alapján dönts.
2019. jan. 13. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
S ők kükföldön dolgoznak kutatóként?
2019. jan. 13. 10:04
 9/14 anonim ***** válasza:
Nem, itthon dolgoznak. Szerintem itthon is lehet érvényesülni. Van sok-sok pályázat és ha ügyes vagy, akkor időszakosan meg is duplázhatod a fizetésed. Az alapfizetés persze alacsony, de azért, mert aki semmit nem csinál az is megkapja. Külföldön lehet, hogy könnyebb, de csak akkor, ha keményen dolgozol, egyébként ott sem tudsz egyről a kettőre jutni. De ez majdnem minden foglalkozásra igaz.
2019. jan. 13. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a bátorítást!

Nekem pénzügyi szempontok tényleg nem az egyetlenek,csak tényleg szeretném,hogy ne csak éppenhogy túléljem a napokat,jusson magunkra is.

De ezek szerint ez lehetséges!

2019. jan. 13. 11:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!