Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Érdemes külföldön (Anglia/Néme...

Érdemes külföldön (Anglia/Németország) logisztikai menedzsmentet tanulni, mint alapszak?

Figyelt kérdés
Ezt ugye itthon csak mesterképzésként lehet elvégezni, viszont külföldön van Bachelor képzés is ebből a szakirányból. Szerintetek érdemes elvégezni, elfogadják Magyarországon?

2019. márc. 5. 13:06
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha Magyarországon akarsz dolgozni nem, ha kint akarsz, akkor igen.
2019. márc. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Otthon nem fogadják el?
2019. márc. 5. 13:46
 3/4 anonim ***** válasza:
53%
Elfogadják, csak rengeteg pénzbe kerül, és sajnos nem részesítenek előnyben a hazai diplomákkal szemben, akkor meg minek verd magad nagyobb adósságba a diplomáért?
2019. márc. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Egy külföldi diploma nagy előnyben részesít minden munkáltató szemében. Az el van tévedve, aki szerint nem.

Hogy mit látok én mint munkáltató amikor meglátok egy külföldi diplomás jelentkezőt?

Jól beszél legalább 1 nyelven a magyaron kívül, képes kilépni a komfortzónájából, képes egy teljesen másik országban feltalálni magát, találékony, talpraesett, nem riasztják vissza az új dolgok, ÉS ami a legfontosabb: Nem ebben a romokban álló oktatásból szerezte a végzettségét.


Ha a jelentkező még érti is a dolgát, akkor kész főnyeremény, de egy nyugati diploma még a HR-esek szemében is előnyt jelent. Biztosan téged hívnak be elsőnek interview-ra, márcsak érdekességből is.


Sokan túl sokat néznek ki egy magyar egyetemből, de ideje felébredni és rájönni, hogy a magyar egyetemek nem hogy világviszonylatban, de még Európán belül se tűnnek ki a tömegből. Mondjuk volt egy olyan egyetem, amire érdemes volt felfigyelni, de mostmár csak.. Volt-nincs. (Gondolom mindenki érti mire célzok.)

A többi egyetem diplomája pedig "jó, mert nincs más, magyaroknak hozzá kell szokni". Mondjuk segítene, ha nem csak az elmélet menne orrba-szájba.


Szóval ha nem vered magad hatalmas adósságokba, akkor mindenképp kint diplomázz. Mondjuk az angol diákhitellel nem lehet csődbe menni, azt tudni illik. Még egy helyi angol sem fizeti ki zsebből az egyetemet, mégha telne is rá neki. Hülye lenne nem megigényelni azt a kedvező tandíj hitelt.

Németországgal nem tudom mi a helyzet, de Dániában és azt hiszem Skóciában vannak ingyenes egyetemek, csak hogy kettő jót még kiemeljek.

2019. márc. 5. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!