Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Lehet autós iskolát elvégezni...

Lehet autós iskolát elvégezni Amerikában úgy hogy az ember turistaként megy ki és miután megvan a jogsi visszatér Európába?

Figyelt kérdés
2019. júl. 7. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
82%
Roviden: nem.
2019. júl. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
2019. júl. 7. 13:39
 3/9 anonim ***** válasza:
57%
Igen, es? Attol hogy mondjuk az USA-ban lehet 14 evesen jogsid, az nem lesz ervenyes itthon. Oszinten szolva szerintem a fent emlitett orszagok (Mexiko, Pakisztan, India) jogositvanyait egyaltalan nem kene elfogadni az EU-ban, mert netto kozveszelyt jelent egy iyen 'sofor'.
2019. júl. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Kétlem. Én Kanadában élek, és a jogsihoz állandó lakcím kell. Ráadásul a magyar jogsimat el is vették, mikor megkaptam a kanadait.
2019. júl. 7. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

"Applying for a US Driving License

Proof of Social Security Number.

Passport or other documents that serve as valid proof of identity.

Proof of residence in that state (some states require 2 different documents as proof)

Proof of lawful presence in the US."

2019. júl. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem vagyok "hozzáértő", de én úgy tudom, hogy a külföldi jogosítványt honosítani kell. Azaz tömören leteszel egy különbözeti vizsgát és vezethetsz itthon is, a már magyar jogsiddal. Azt nem tudom, hogy olcsóbb/egyszerűbb -e a honosítás, mint nulláról tisztességesen megcsinálni itthon, vagy mint egyesek teszik: szimplán vesznek feketén egy regisztrált jogsit és legtöbbször meg is ússzák simán...

Gugli által erősen ajánlott irodalom:

[link]

2019. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
Nem kell autós iskolába járnod ahhoz, hog levizsgazz. A legtöbben nem járnak, csak befizetik a vizsgadíjat és levizsgáznak. De állomonként változó, hogy kell-e lakcímkártya hozzá vagy sem. Viszont itthon azt nem fogadják el úgy, ha magyar állampolgár vagy.
2019. júl. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 tozser ***** válasza:
2/7 Tudomásom szerint ez a 14 éves kortól adott jogositvány csak egy bizonyos fokig az. Olyan helyen adják DIÁKOKNAK akik ritkán lakott helyen lakik, -elszort farmokon például- ahol nagy költségekkel kellene őket össze szedni a tanuló diákokat az iskolabuszoknak.Ezek a jogsik csak az iskolába és haza menésre szolgálnak és nem általános vezetésre mindenhová.
2019. júl. 14. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tozser ***** válasza:

Hallottam olyan esetről ahol nem fogadták el simán egy másik állan jogositványát és tesztet kellett csinálni a helyi KRESZ törvények ismeretségéből.

Vezetésből nem.

2019. júl. 14. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!