Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Ti Kanadába vagy Amerikába...

Ti Kanadába vagy Amerikába mennétek tanulni?

Figyelt kérdés
Egy szemeszterről van szó, olyan mint az Erasmus. Legszívesebben Kanadába jelentkeznék, de az van a legmesszebb, és biztos nagyon sokba kerül az utazás. Emellett nem sokat tudok arról, hogy náluk milyen a tanítás. Az amerikai helyek közül viszont a többségnek meleg a klímája (ez nekem elég fontos :D), amit utálok, vagy túlzottan vallásosnak tűnik.

2019. júl. 18. 13:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Amerika nagyon drága hely, a vízum és a biztosítás is esetleges veszélyforrást jelent egy probléma esetén, míg Kanadában egy fokkal rugalmasabbak ennél. Nem egy életre mész ki, kompromisszumot kell tudni kötni ha nem találsz tökéletes helyet.

Mindezek ellenére én valószínűleg az Államokba mennék, főleg kapcsolatkiépítés szempontjából.

2019. júl. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
75%
Ha most lennék diák akkor kanadába mennék, mert szerintem lényegesen normálisabb ország (mindkettőben töltöttem huzamosabb időt). A másik ami miatt azt választanám, hogy ha be tudok illeszkedni és tetszik is az ország akkor oda viszonylag könnyen lehet kimenni dolgozni és élni.
2019. júl. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ, melyik városokat nézed, melyik egyetemeket.


Az alapján dönts, hogy melyik város a jobb hely, ne az ország alapján, mert ebből a szempontból szerintem tök mindegy.

2019. júl. 18. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én mindenképpen Kanadát valasztanám, de pont amiatt, mert ott van igazi tél, ellentétben néhány államokbeli hellyel. Az orvosi ellátás fantasztikus, elég befogadóak. Amúgy azt még tartsd szem előtt, hogy Kanadában vannak olyan helyek, ahol egy kukkot sem beszének angolul, csak franciául. Québec-ben csak úgy pislogtam, amikor ott voltam.
2019. júl. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!