Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Jogász szakról tudnivalók?

Jogász szakról tudnivalók?

Figyelt kérdés

Igazából mindenre kiváncsi vagyok. Mennyire nehéz bejutni, milyen az egyetem/egyetemek illetve milyenek az elhelyezkedési lehetőségek.

Jöhet bármi:)


2019. júl. 24. 14:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem bántásból, bármilyen konkrét kérdésre szívesen válaszolok akár privátban is, de rengeteg kérdés van már fent ezzel kapcsolatban, ha beírod a keresésbe hogy jog :)
2019. júl. 24. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Túlképzés van belőlük
2019. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%
Szia, én egy éve tanulom, szóval ha van kérdésed nyugodtan írj privátban
2019. júl. 24. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nekem is írhatsz, szívesen segítek.
2019. júl. 24. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Elhelyezkedésről annyit hogy nagy adag szerencse, sok s*ggnyalás és ismeretség kell hozzá. Ha ez nincs akkor sok tanulás mellett versenyeredményekkel kell kitűnni mert rengeteg jogászt "termelnek ki" az egyetemek évente.
2019. aug. 7. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Olvasgattam vissza pár éves kérdéseket, és nagyon érdekes hogy akárhányszor megkérdezi valaki ugyanezt, mindig jön a szokásos "ez büfészak és túlképzés van belőle" szöveg.

Ha megnézitek az elmúlt évek statisztikáit, jóval kevesebben jelentkeznek ide mint például bölcsésznek, informatikusnak és azokból sincsen túlképzés.


Például kereskedelem és marketing szakra egy budapesti egyetemen belül ~1290-en jelentkeztek, pszichológiára ~1530-an, proginfóra ~1820-an, jogra ezzel szemben ~900-an.


Szerintem egy jogi diploma jó alap lehet bármihez, akár saját vállalkozáshoz is.

Főleg ha szakosodik, lesz egy terület amiben nagyon profi, van nyelvtudása és képzi magát diploma után is.

Nyilván ha valakinek csak a papír kell ott megette a fene, mehet a panaszkodás hogy nem kell sehova és nincs normális munkája.


Nem lehet mindenki gépészmérnök és informatikus vagy orvos...miért pont a jogászokról kell ilyen degradálóan beszélni?



Kérdésre válaszolva, önköltségesre nem olyan nehéz bejutni, finanszírozottra viszont igen bár most csökkent a ponthatár 440-re, de azért az is elég magas.


[link]


Itt mindent megtalálsz róla.

2019. aug. 11. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!