Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Eros valtas lenne ez 22 evesen?

Eros valtas lenne ez 22 evesen?

Figyelt kérdés

Programtervezo informatikus bsc diplomam van es sokat gondolkodok azon, hogy nem szeretnek ezzek foglalkozni hosszutavon. Eros valtas lenne, hogyha elvegeznek egy szociologia/pszichologia bsc-t (az ezekhez szukseges emelt erettsegit letennem), hogy aztan kriminologia msc-n tanulhassak tovabb?


Kriminalpzichologus szakma nagyon erdekel, ezert gondolkodok valtason. Ezen kivul meg a politologia is nagyon erdekelne, de ahogy ismerem magam, az elozo mindenkeppen jobban illene hozzam.


2019. júl. 25. 08:07
 1/5 anonim ***** válasza:
Tedd azt, amit te jónak érzel, ne várd idegenek megerősítését. Csak azt tudd, hogy pszichológián 5 évet el kell töltened és akkor még csak pszichológus vagy, szakodosni később kell. De ha így is bele akarsz vágni akkor gyerünk. :)
2019. júl. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Msc-re tobb szakot is elfogadnak, ezert soroltam fel ezt a harmat, mert mind a harom belepot jelenthet kriminologiara.
2019. júl. 25. 10:22
 3/5 anonim ***** válasza:

Én tavaly érettségiztem, majd szociológia szakot kezdtem. Fél év után kiíratkoztam, egyáltalán nem éreztem jól ott magam, sőt már a ponthatárokat sem vártam egyáltalán. Tegnap vettek fel környezetmérnöki szakra, amiről azért szintén hallani negatívat, mégis megkönnyeztem amikor felvettek. Ráadásul én majdnem 21 leszek így, mire csak elkezdem az egyetemet.

Te ehhez képest még előnyből is indulsz, hiszen van már egy jó diplomád, ha mégsem jönne be az új szak, akkor sem maradsz hoppon, sőt tanulás mellett normális állást is tudsz magadnak keríteni ha szükséges. Tanulni sosem késő vagy felesleges, főleg olyasmit ami érdekel. Ha belefér az életedbe akkor mindeképpen érdemes belevágni.

2019. júl. 25. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Egyes vagyok

Értem, mit mondasz, én csak azt mondtam, hogy kriminálPSZICHOLÓGUS így tudsz lenni. Ha más mester végzel, mint egy pszichológia akkor nem leszel pszichológus.

2019. júl. 25. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
A bunozes pszichologiai es tarsadalmi jelenseg, ezert felvetelinel tobb szakot is figyelembe vesznek es az egyiket 3 ev alatt lehet elvegezni, a masikat meg 5 ev alatt. Ha pszichologiai iranybol kozelitenem meg, akkor igen, 5 ev bsc kene elotte, kulonben pedig eleg 3 is, hogyha szociologiarol mennek. Úgy irod, mintha kobevesett lenne az egesz, pedig nem az.
2019. júl. 25. 14:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!