Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 23 évesen nem kellene megragad...

23 évesen nem kellene megragadni egy munkahelyen, ahol nem fejlődök szakmailag, ugye?

Figyelt kérdés

Gondolkozom a munkahely váltáson, szigorúan szakmán belül, már voltam is pár interjún. Az a baj, hogy ezen a munkahelyen nem fejlődök. Nem használunk új módszereket, rendszereket és ahogyan most dolgozunk, azt is elég alacsony szinten csináljuk. Megnehezíti a döntésemet az, hogy pont ma beszélt velem (és ugyanilyen beosztású munkatársaimmal) a főnök, hogy köszönik a munkát és fizetés emelés lesz, de nem motivál. Nincs kihívás. Nincs fejlődés. Az egyik munkatársam szerint butaság most elmenni, hogy emelik a fizetést, illetve elszólta magát a főnököm, mert mondta, hogy ezután hamarosan lesz mégegy emelés, ha jól dolgozunk (nyár vége). Azonban ennek ellenére mégis váltani szeretnék. Új kihívást keresni, megismerkedni más megoldásokkal, módszerekkel. A fizetés pedig máshol alapból annyi lenne, amennyit itt a következő emeléssel érné el.


Ja és ami még afelé lök, hogy váltsak. Nincs egyetemi végzettségem, tehát abszolút a tapasztalat az, amire építkezni tudok és ha van sok évem papíron, de mellette semmit nem tudok a szakmán belül, az szerintem nem lenne túl pozitív, ha a jövőben valamiért mégis váltani kellene munkahelyet.


Igazából már eldöntöttem, hogy váltani szeretnék, csak kíváncsi vagyok más emberek véleményére a témával kapcsolatban!



2019. máj. 29. 21:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Igen
2019. máj. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Na, de arra még nem gondoltál, hogy a jól fizető munkahelyed MELLETT próbálj fejlődni? Hétvégi ráépülős képzés, bedolgozás stb.


De ha már eldöntötted a váltást, akkor nem kell neked a megerősítés....

2019. máj. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ez egy teljesen jó gondolat és bevallom őszintén, nem jutott eszembe. Elsősorban tanfolyamok lennének, ahol tovább tudnám magam képezni, ott is a specializálódás van elsősorban. Viszont nem véletlenül nincs egyetemi végzettségem. Az a fajta vagyok, aki nagyon nehezen tud tanulni úgy, hogy leül és könyvet olvas, tanul belőle. Sokkal hatékonyabban tudok tanulni, ha leülök és csinálom és van valaki, aki segít, ha valamit elrontok. Ha egy cég ezt tudja tolerálni, számomra úgy érzem az volna a legideálisabb megoldás és ez eddig minden interjún előjött, hogy miért nem végeztem el egy egyetemet sem és mindig ezt mondom nekik, elvégre ez az igazság.
2019. máj. 29. 23:04
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Na és a főnököddel beszéltél már erről? Hogy szeretnél fejlődni? Hátha tud Neked megfelelő munkákat adni...
2019. máj. 30. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Még valami: Te már eldönötted, hogy váltasz - holott én is inkább a jelenlegi munkád melletti fejlődést részesíteném előnybe-, de mitől vagy olyan biztos benne, hogy az új, a másik munkahelyed jó lesz?

Gyakran előfordul, hogy egy közepesen jó munkahelyről kilép valaki, mert a másik az tuti jobb, aztán csalódik, még rosszabb - sőt, olyant is olvastam már itt többször, hogy vissza akar menni a régi helyére, pedig onnan úgy jött el, hogy kilépés előtt a főnöke béremelést ígért és nemet mondott rá, felmondott :D Majd később visszament, a régi (nem emelt) béréért :D


Szóval azért jól gondold meg, 2 fizetésemelés azért nem semmi 1 évben... :-)

2019. máj. 30. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#4 Nagyon kis cég vagyunk és nincsenek nálunk senior emberek. Nincs lehetőség szakmán belül és cégen belül más munkára. Nincs a cégnél senki, akinek a szakmabeli tudása nagyobb lenne az enyém és munkatársaménál. És én se mondanám magam nagyon tapasztaltnak.


#5 A két fizetés emelés valóban tiszteletre méltó és pozitív dolog és ahogy mondod, semmi garancia, hogy máshol jobb lesz. Viszont meg van a lehetősége. Viszont minden áron azért nem szeretnék elmenni. Például néhány interjún tulajdonképpen kölcsönzött munkaerőnek vennének fel és én úgy szeretnék dolgozni, hogy saját cég saját minden, nem pedig kiszervezetten dolgoznék. A fizetés emelések miatt lett kérdéses a dolog. Anélkül nem volna kérdés a váltás szerintem.

2019. máj. 30. 11:20
 7/8 anonim ***** válasza:

Kezd el keresni, de nem kell az első lehetőségbe beleugrani.

Ugye neked nagyon fontos a tanulás, kérdezz rá konkrétan az interjúknál, van-e esetleg mentoring, mennyire seniorak az emberek.

Abszolút megértelek, nagyon veszélyes az, ha nincsenek seniorok, az ember megtanulja a maga módján a maga kis körét, utána ezekből az emberekből lesznek az abszolút begyöpösödött kollégák, akik agresszióval reagálnak bármilyen változásra (naponta látok ilyet). A versenyképességről nem is szólva...


Szóval, vedd számba a kockázatokat.

Kockázat 1. - új hely, betanulási idő van, próbaidő amikor akár el is bocsáthatnak

K.2. - betanulás miatt stresszesebb lesz az új hely

K.3. - lehet nem tetszik majd az új hely, főnök, helyszín, beosztás.

stb.


Hogy ezeket ellensúlyozza, a következő bérnek nem csak a második emelésbeli béreddel kell megegyeznie, hanem annál kicsit ideálisan magasabbnak kell lennie.


Nézz szét, maximum bumm, nem sikerül és még maradsz pár hónapot.

2019. máj. 31. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
#7 Hasonlóan gondolom én is. Mindenáron nem akarok elmenni, azért az egy fajta nyugalmat ad, hogy itt már elfogadtak és megbecsülik a munkánkat! Köszönöm szépen a választ!
2019. máj. 31. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!