Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Gáz, ha 21 évesen szakot...

Gáz, ha 21 évesen szakot váltok, mert rájöttem, hogy mást akarok csinálni?

Figyelt kérdés

2017. okt. 11. 08:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
68%
Nem, nem az. De miről váltanál mire?
2017. okt. 11. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Jelenleg orvosira járok, de úgy érzem talán nem nekem való, és lehet, hogy nem is én akartam, hanem rábeszéltek. Gyógytornász szakon, gyógypedagógián, tanárin gondolkozok.
2017. okt. 11. 08:51
 3/15 A kérdező kommentje:
Most 20 éves vagyok, szóval jövőre 21 évesen tudnám kezdeni a másik szakot.
2017. okt. 11. 08:53
 4/15 anonim ***** válasza:
33%
Nem gáz egyáltalán, mondjuk én az orvosiról biztos nem mennék át az általad felsoroltakra, de tetudod.
2017. okt. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%

Hát ez egy olyan döntés, amit nagyon át kellene gondolnod.

Óriási különbségek vannak azok között, amiket leírtál.


Így hirtelen a tanári tűnne életszerűnek, persze függ, hogy milyen szakpárosítást választanál, tehát milyenre gondolsz?

2017. okt. 11. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Igazából szerintem teljesen mindegy, hogy mekkorák a különbségek vagy hogy melyik életszerűbb. Ha nem szereted igazán az orvosit, akkor kár erőltetni. Oda elég komoly elhivatottság kell és az motiváció nélkül nem megy.


Szóval szerintem nem gáz, olyan szakot válassz, ami igazán hozzád illik.

2017. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
77%
Most vagyok elso eves es kb mindenki 20 evesen kezdi az egyetemet. Majdnem egyedul vagyok 18.
2017. okt. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
15%

Az a gáz, hogy felnőtt ember ilyen ostoba kérdéseket fel tud tenni.

Komolyan így akarsz tanár lenni?

2017. okt. 11. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
32%

Én a helyedben nem hagynám ott. Ha jó az eredményed, nem csúszol semmiből, akkor végezd el. Nekem egy ismerősöm negyedévesen hagyta ott az orvosit, mert rájött hirtelen, hogy pszichológus akar lenni. És az is lett, szar fizetésért.


Orvosként azt csinálhatnál, amit akarsz, eléggé tág lehetőségek vannak orvosi diplomával: multi cégek, kutatás, orvoslás határterületei stb.


Simán tudnál gyógytornával is foglalkozni orvosként, legfeljebb munka mellett 1-2 évet hozzá kellene tanulnod...


Ha pedig nem tetszik az orvosi légköre, akkor nyugtasson a tudat, hogy máshol sem jobb a képzés, az általad említett szakokon sem.

2017. okt. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
59%

#9 Nyilván meg van mindenkinek a maga véleménye, de szerintem ez nagyon romlott, pénzcentrikus hozzáállás. Pályaválasztás előtt sokan tanácsolják, hogy olyan szakot válassz, amiből dől a lé - függetlenül attól, hogy szereted-e vagy sem. De már az egyetemet megcsinálni is kihívás, ha valaki nem szereti - és még az államis féléveit is pocsékolja, ami manapság nem "ingyen van" lényegében (hallgatói szerződés). Arról meg már nem is beszélve, hogy egyetem után napi 8-12 órában dolgozni, hogy aztán előteremtse a pénzt arra a képzésre, amit igazából tanulni szeretne. Én ezt nevezem idő és pénzpocsékolásnak.

Orvosi esetében pedig eléggé kiéleződik a dolog, hiszen csak az egyetem 6 éves. És hogy utána pénzt is lásson belőle, plusz pár év.

2017. okt. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!