Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenyegeben statisztikai oka...

Lenyegeben statisztikai oka van a nyelvvizsganak 2020tol?

Figyelt kérdés

Na mivel 2020tol kotelezo egy nyelvvizsga a felvetelihez, igy azt gondolom ennek semmi ertelme... hisz ha valaki nem tudom..pl lovaribol emeltezik(60%) megkapja a kozepfoku vizsgajat, igy az alapfeltetelt teljesitette is... mondja mar el nekem valaki,hogy ezt hol a francba fogja valaki hasznalni?

"Masik feltetel az emelt, az reszemrol ertheto,semmi kivetni valom, ha egyetemen akarsz tanulni menj jobban bele a dolgokba, jo az emelt"


2019. júl. 27. 08:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
36%
Ha jól emlékszem nem mindegy milyen nyelvvizsga. Pont az ilyen lovari meg eszperanto elkerülése végett. Egyébként meg a nyelvvizsga is teljesen jogos szerintem. Aki a felsőoktatásban szeretne tanulni beszéljen már egy idegennyelvet legalább társalgási szinten. Mai világba ez elengedhetetlen.
2019. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
82%
Meggyőződésem, hogy az egész közoktatási módosításnak évek óta az a célja, hogy minél kevesebben tudjanak továbbtanulni. Majd pár év múlva - de lehet, hogy már jövőre - szép csendben kiegészítik a törvényt az elfogadható nyelvek listájával.
2019. júl. 27. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Komplex allamilag elismert nyelvvizsga ok, es a lovari ebbe benne van :)
2019. júl. 27. 08:15
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

Pont annyira fogod használni a lovárit, eszperantót, mint egy lengyelt vagy csehet. Ez az igazság. Kisebb nyelvek, de nem kevesebbek, mint a többi kisebb nyelv.


A cél meg sosem a nyelvtudás volt. Eddig sem, ezután sem. Aki azt hiszi, hogy azért kötelező a nyelvvizsga, hogy jobban beszéljünk nyelveket, az naiv (vagy buta).

2019. júl. 27. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%
Én tanultam lováris, nehézségileg az angol es a német között van, viszont sokkal nehezebb levizsgázni, mert nincs mindenhol ilyen és amúgy sem könnyítik meg a dolgok. Felesleges a hiszti
2019. júl. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
36%

Mivel a diplomához eddig is kellett a nyelvvizsga nem értem miért van ez a nagy hiszti. Megcsinálod a nyelvvizsgát aztán felvesznek az egyetemre és lediplomázol.

Rengeteg diploma maradt bent az egyetemen a nyelvizsgahiány miatt. Pedig mindenki tisztában volt már a bekerüléskor, hogy kell a diplomakiadásához a nyelvvizsga. Gyakorlatilag ezen emberek képzésének árát kidobta az ablakon az állam ami nem kevés pénz.

A 21. században már annyi ingyenes segédanyag szabadon elérhető, hogy jóformán a nyelvtanulás csak szorgalom kérdése. Egy csepeli kereskedelmi szakközépiskolába (most már szakgimnázium) jártam ahol a 26 fős osztályomból 15 embernek volt nyelvvizsgája az érettségikor.

2019. júl. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem leszek népszerű de bevállalom.

Azért lesz a nyelvvizsga, hogy a 280 pontos szakokra bekerülő, egyetemre nem való emberekre ne kelljen pénzt költeni. Aki középiskola végére nem képes egy nyavalyás középfokú nyelvvizsgát letenni, az nem igazán való a felsőoktatásba (van példám a családból és baráti körből is). Ott van a közoktatás ami olyan amilyen, van interneten millió lehetőség, csak szorgalom kell hozzá

2019. júl. 27. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Oksa ertem.
2019. júl. 27. 10:13
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Bioszra 280 pont volt a határ, de megnézném, hogy az bárki is elvégzi, aki ilyen ostoba, hogy a nyelvvizsgát valamiféle tudáshoz hasonlítja. Én utolsó félévben 5 hónap alatt készültem fel a nyelvvizsgára, elsőre meglett, de ez nem jelenti azt, hogy tudnék is angolul. Semmi köze hozza
2019. júl. 27. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Rengetegen nem tudnak nyelveket használni, függetlenül attól, hogy van-e nyelvvizsgájuk vagy nincsen. Aki akar nyelvet tanulni és célja is van vele, az majd normálisan meg is tanulja a nyelvet, ahogyan eddig is. Viszont aki nem szereti, akit nem érdekel, akinek nem megy stb., az max kényszerből fogja kierőszakolni magából, aminek használható eredménye az nem lesz. Ebből a szempontból baromság ez az egész, mert attól, hogy valaki átküzdi magát a nyelvvizsgán, bemagolja a szóbeli tételeket meg megcsinál kismillió számú példa feladatot, attól még nem lesz jobb szakember a területén, mert rohadtul nem fog idegen nyelvű forrásokat használni vagy esetleg külföldi tanulmányokat folytatni vagy akármi. Az pedig szerintem nem a nyelvtudástól függ, hogy el tudod-e végezni a szakodat és milyen eredménnyel, tehát szerintem nem lesz valaki rosszabb gyógytornász vagy óvodapedagógus attól, hogy nem tud angolul, most mondtam valamit. Illetve már említettem, hogy attól, hogy valakinek van egy papírja, attól ott még nem feltétlenül lapul valódi nyelvtudás, ami szintén egy probléma. Én csak egy "semmitérő mekis" anglisztikás vagyok, de nem az első és nem az utolsó élményem, hogy egy külföldi út alkalmával kb. mindenhol nekem kell beszélnem, mert a többség veri a mellét a nyelvvizsgájára, de egy kávét nem tud kikérni magának. Szóval szerintem egyértelmű, hogy itt nem arról van szó, hogy ösztönözni próbálják a diákokat, javítani a színvonalat vagy ilyesmi, ez csak a mese. Én nem értek egyet ezzel. Legyen követelmény, csinálják, vezessék be. Viszont akkor a közoktatást is alakítsák hozzá és minden középiskolás diák számára legyen lehetőség egy nyelvet legalább B2 szinten elsajátítani az iskolában. Nekem a halálom, hogy "otthon, egyedül is meg lehet tanulni", mert azt gondolom, hogy nem azért jár iskolába a gyerek, hogy a falat bámulja 4 évig, hanem akkor az a heti x nyelvóra az érjen is valamit, szerintem ez lenne az alap. Viszont nagyon sok helyen nincsen normális nyelvoktatás, nincsenek megfelelő pedagógusok (pl. ismerek olyan sulit, ahol nincsen nyelvtanár és egy B2 nyelvvizsgával rendelkező matek tanár tanítja a nyelvet...), nem jók a módszereik és szerintem az is egy vicc, hogy a középszintű érettségi szintje B1, ami egy nagy nulla.
2019. júl. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!