Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Lenyegeben statisztikai oka...

Lenyegeben statisztikai oka van a nyelvvizsganak 2020tol?

Figyelt kérdés

Na mivel 2020tol kotelezo egy nyelvvizsga a felvetelihez, igy azt gondolom ennek semmi ertelme... hisz ha valaki nem tudom..pl lovaribol emeltezik(60%) megkapja a kozepfoku vizsgajat, igy az alapfeltetelt teljesitette is... mondja mar el nekem valaki,hogy ezt hol a francba fogja valaki hasznalni?

"Masik feltetel az emelt, az reszemrol ertheto,semmi kivetni valom, ha egyetemen akarsz tanulni menj jobban bele a dolgokba, jo az emelt"


2019. júl. 27. 08:03
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom mi a célja ezzel a kormánynak, az emelt érettségivel még egyetértek. De ezt a nyelvvizsgát miért kell erőltetni, nem tudom, közben a törvényalkotók többségének sincs, viszont ettől persze beszélhetnek jól nyelveket. S itt van igazából a lényeg. Legyenek ingyenes nyelvi táborok, ösztöndíjak, stb., motiválni kellene az embereket, s aki értelmes, az úgyis venni fogja a lapot. De az, hogy kötelező a nyelvvizsga, hát nem tudom, valami azt súgja, hogy pont a céljuk, hogy megutálja a delikvens a nyelvet, s esze ágában se jusson mondjuk kimenni külföldre az undor miatt. Meg nem is beszélve, hogy ez az egyetemeket hogy fogja érinteni. Mert jelentős hányada a felvételizőknek 280-300 jut, s azért bent maradnak jócskán. Szóval félő, hogy, ha nem lesz elég diák, (akik egyébként bekerültek volna, ha nincs nyelvvizsga törvény) akkor elképzelhető, hogy majd nem lesz pénz fűtésre, egyetemi szakok húzzák majd le a rolót, stb. De hallottam olyat is, hogy néhány szakon halasztanák a törvényt.
2019. júl. 28. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
280-300 ponttal *
2019. júl. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. S az is szörnyű, hogy sok ember ezzel maximálisan egyetért, s nem látja át, hogy ezzel mi is a probléma, s mi is a valódi szándéka a kormánynak.
2019. júl. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!