Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Érettségin tudja a tanár,...

Érettségin tudja a tanár, hogy kinek az érettségijét javítja?

Figyelt kérdés
Középszintű érettségin a tanár tudja, hogy kinek az érettségijét javítja, vagy csak a kódok vannak a lapon és nem tudja?
2010. júl. 11. 21:48
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
50%

Az utolsó elég hasraütéssel irkált össze mindenfélét. Nem nézi meg sem az osztályfőnök, sem az igazgató, elnöke meg nincs is egy iskolának. Mivel huszadik tanévemet fejeztem be a tanári pályán, és érettségiztetek is, elég jól tudom ezeket, de bárki utánanézhet a szabályoknak itt: [link]


Az érettségi másnapján az interneten megjelenik a javítókulcs, teljesen nyilvánosan, azzal dolgoznak a tanárok is, attól nem térhetnek el. A kijavított dolgozatokat a vizsgázók megadott napon megnézhetik, arról saját költségükre másolatot készíthetnek (ha adott a technikai lehetőség -- ha nem, akkor kijegyzetelhetik), majd másnapig észrevételt tehetnek írásban, ha nem a kulcs szerint van pontozva valami, amit egy másik tanár fog elbírálni.


Az elnök lehet, hogy megnézi, vagy megnézeti szaktanárral, de ez nem lényeges része a folyamatnak.


Továbbá több iskolában vizsgáztattam már, de még nem találkoztam olyan tanárral, aki az érettségin kitolt volna valakivel. Persze erre mindenki azt gondolhat, amit akar, de nincs okom mást mondani, mint amit láttam.


Szerintem meg kell tanulni az anyagot, és nem előre kitalálni, hogy azok a szemét tanárok majd úgyis ki akarnak tolni szegény gyerekkel. Érettségin nem lehet pofára osztályozni.

2010. júl. 11. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
22:33: Valószínűleg nem volt benne az a pont a dolgozatodban. Nem a tanár adja meg a pontot, hanem te éred el. Az útmutatótól nem lehet eltérni.
2010. júl. 11. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
A mateknál, kémiánál, nyelvnél a levélen és a nem feleletválasztós résznél oké, van egy útmutató. De a magyar, töri esszékből annyi pontot lehet lehúzni, amennyit a tanár nem szégyell. Ahol egy tartomány van megadva (pl. 5 pontos szempontnál 3-4 pont, ha ...) megint csak lehet a rosszabbat adni. Meg ugye középmatekon kívül mindenből van szóbeli.
2010. júl. 11. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nálunk a töritanárnak volt kép 0 pontot adni egyes esszékre osztályszinten.

Nem értem, hogy mégis hogyan, amikor eleve a feladatmegértésért és a forráshasználatért is adhat pontot. Képtelen vagyok elhinni, hogy aki eljut az érettségiig, az legalább 1 pontot ne bírjon összehozni. Ha tényleg képtelen erre, akkor ne engedjék érettségizni. Szerintem a tanár magát minősítette ezzel.

2010. júl. 12. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Szerintem épp azért, mert a saját munkáját minősíti vele, nem fog szándékosan rontani az érettségin. Nyilván nem fog azért pontot adni, ami nincs ott, de amire jár, azt szerintem meg fogja adni.

Egyébként nem tudom máshol ez hogy van, de nálunk (ha jól tudom), más szakos tanár is átnézi.

2010. júl. 12. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Utolsó: ez helyi szokás kérdése. Mi például a gimnáziumba felvételiző kicsik dolgozatait mindig párban javítjuk. Mindenki kijavítja a maga kupacát, azon cserélünk, és elég komolyan átnézzük egymásét. Lehet olyan szokás egy iskolában, hogy az érettségivel is így tesznek, de nincs rá kötelező előírás (és nem is biztosít rá senki anyagi keretet, hiszen ez egy munka).
2010. júl. 12. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Nem mondtam, hogy ez mindenhol szokás, csak hogy nálunk így van.
2010. júl. 12. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!