Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Németről fogok angolra váltani...

Németről fogok angolra váltani. Nehéz lesz?

Figyelt kérdés
Általánosban végig németet tanultam. De most 9.-ben már angolt fogok. Nincs más lehetőség. Csak angol van. Nehéz lesz? Eddig németből 4-5 voltam. És nem sokat kellett rá tanulni..

2019. júl. 28. 17:36
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
A nyelvtan nem lesz nehéz. Német után vicces inkább. A kiejtés nehezebb, de ennyi zene, film, vlog mellett belejössz simán!
2019. júl. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Biztos?
2019. júl. 28. 17:38
 3/15 anonim ***** válasza:
A németet nem hagynám abba a helyedben, legalább középfokig tovább vinném, akár plusz magánórákkal is. Utólag megköszönöd majd magadnak a most befektetett energiát!
2019. júl. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nagyon izgulok.
2019. júl. 28. 17:38
 5/15 A kérdező kommentje:

#3

Nincs más lehetőség. Csak angolt oktatnak. Akkor hiába akarod, ha nem lehet.

2019. júl. 28. 17:39
 6/15 A kérdező kommentje:

#3

Nincs pénz magánórákra. És tanár sincs.. Se időm se.

2019. júl. 28. 17:40
 7/15 anonim ***** válasza:

Nem úgy értettem, hogy a suliban, hanem heti 2x, azon kívül. Pótórák, plusz tanárral. 4-5-s németet nem szabad kidobni az ablakon! Otthon is tudod tovább tanulni, 2 nyelv elfér egymás mellett.


Főleg, ha az egyik az angol, aminek a nyelvtana vicc a némethez képest. Gondolj a jelen időre és nézd meg angolból németből ...

2019. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Pénz, idő és tanár is van, csak akarni kell, 14 évesen éppúgy, mint 24 vagy 40. Ha akarod, van. Csak nem akarod, ezzel ennyit mondtál el.
2019. júl. 28. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

#8

Ezzel mondasz valamit..

Amúgy esetleg itthol egyedül tudom gyakorolni mind a kettőt...

2019. júl. 28. 17:45
 10/15 anonim ***** válasza:

Természetesen. Ha heti 3-4 órát szánsz a németre, akár hétvégén akár, 1-1x hétköznapokon, otthon is, máris haladsz. Fiatal vagy még, érettségiig meglehet 2 nyelvvizsgád és oda mész tovább tanulni ahova csak akarsz.

Nézd meg most milyen harcok mennek a pontokért! Most gondolkodj előre!


Egy megoldás: találsz valakit, aki németet tanul és segít, te pedig visszasegíted őt más tantárgyból. Nem tanár, nem kerül pénzedbe, mégis tudsz vele foglalkozni és még kérdezni is van kitől.


Amúgy német gyakorláshoz, teljesen egyedül is tudod ezeket használni:


[link]


Angol lista is van az oldalon, ott is tudsz keresgélni.

2019. júl. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!