Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogyan kezdjek el készülni...

Hogyan kezdjek el készülni angol nyelvvizsgára?

Figyelt kérdés
Jövő májusban tervezném letenni, nem mondom, hogy 0 a tudásom, de nagyon alapszintű. Mit tanácsoltok, pár hónap alatt esélytelen letenni, ha egyedül készülök? Emelt szintű érettségire is készülök. Most döbbentem rá, hogy tovább kellene tanulnom. Szerencsére időm is lesz azért.
2019. júl. 28. 21:06
 1/3 A kérdező kommentje:
Vagy lovári, eszperantóval próbálkozzak? Rühellem a nyelveket megmondom őszintén, de ugyebár feltétel lesz jövőre.
2019. júl. 28. 21:11
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én ezzel a könyvvel készültem fel: [link]

A szóbeli részéhez pedig angolul néztem videókat, hallgattam rádiót, stb. Úgy gondolom, hogy ez a módszer jobb, mintha kimondott nyelvvizsga feladatsorokhoz tartozó magnókat hallgatnék csak, mert a való életben több szót használunk, stb.

Szerintem nagyon hasznos a könyv, mert el is magyarázza a nyelvtant és a feladatok is szimpatikusak.

Persze azért csinálj meg egy pár nyelvvizsga feladatsort, hogy tisztában legyél a feladatokkal és ne lepődj meg azokon, ha szembe jönnek veled.

Remélem tudtam segíteni! :)

18/L

2019. júl. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én azt tanácsolnám, hogy a középszintű és emelt érettségiket is csinálgasd, már csak azért, hogy gyakorold az angolt és új szavak is hátha szembe jönnek. :) Ártan nem árt.
2019. aug. 3. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!