Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » 15 éves vagyok, és szeretnék...

15 éves vagyok, és szeretnék felkészülni az angol felsőfokú nyelvvizsgára, de a szóbeli tételek nagyon nehezek. Hogy dolgozzam ki őket?

Figyelt kérdés
Van esetleg valami könyv, ami segíthet ebben? Az írásbeli feladatokra hogy tudnék leginkább gyakorolni?

2016. jún. 26. 16:40
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia, én ezt a könyvet ajánlom:

[link]

2016. jún. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
81%
Egy nyelvvizsga bármelyik része akkor nehéz, ha nem beszéled elég jól a nyelvet. 15 évesen egyelőre semmi szükséged a papírra, ne a vizsgára trenírozd magad, hanem tanuld magát a nyelvet.
2016. jún. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Az a probléma, hogy a felsőfokú nyelvvizsga szóbeli tételeiben olyan dolgokat is kérnek, amikről magyarul is csak kevés értelmes dolgot tudnék mondani, ezért kellene segítség a felkészülésben. Elsősorban azért szeretném a nyelvvizsgát, hogy legyen majd +40 pontom a felvételinél (tudom, hogy az soká lesz, de jó lenne már most elkezdeni készülni a vizsgára).

2016. jún. 26. 17:42
 4/7 anonim ***** válasza:
53%
Teljesen hétköznapi dolgokról kell beszélni. Soha nem az a feladat, hogy mutasd be a holland és az amerikai szélerőművek strukturális különbségeit, hanem inkább az, hogy miért fontosak a megújuló erőforrások. Ha az általános iskola erre nem készített fel, az elég nagy szégyen, de akkor sincs semmi veszve, földrajzórán újra át fogjátok venni. Tök feleslegesen pazarlod az energiádat arra, hogy most azonnal kigyötörj magadnak egy nyelvvizsgát.
2016. jún. 26. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%
Fölösleges ezzel most foglalkozni, nincs itt az ideje. Egyáltalán középfokú nyelvvizsgád van?
2016. jún. 27. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az első könyvet én is ajánlom... és a többiek mellé állva, ha nem tudsz megszólalni ilyen témákban akkor nem vagy "elég jártas" a világban. Hagyd hogy érlelődjön az a tudás még egy kicsit ... én 17 vagyok, és ilyenkor má tudni fogsz beszélni ilyen témákról. Sokat sezitett 3 év gimi hidd el...
2016. jún. 27. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Hát akkor azért a válaszokban benne van a megoldás, csak túl félénkek explicite fogalmazni. :) Művelődni kell, figyelni a világ dolgaira.


Egyébként ez a dilemma mintha már az Ószövetségben is említést nyerne, hogy miről lehet kérdezni egy 15 évest, hogy bebizonyítsa felsőfokú idegennyelv-tudását? De csak oda lehet eljutni, hogy hát azt, amit egy felnőttebből.

2016. jún. 27. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!