Mit tanulsz az egyetemen?

Figyelt kérdés

Mit tanulsz/tanultál az egyetemen?


Mi a szakod? Megbántad vagy szereted, amit választottál? Ha szereted, miért tetszik, mi tetszik benne? Ha nem, akkor ugyanez a kérdés.


Ha tegyük fel megbántad vagy csak lenne lehetőséged, mit választhatnál még be mellé vagy helyette?


Vagy ha még nem vagy egyetemen mit és hol szeretnél tanulni és miért?


Mit szeretnél kezdeni a végzettségeddel? Hova akarsz vele eljutni? Mik a céljaid vele?


Minden ami ezzel a egész kérdéssorozattal kapcsolatos, érdekel.



2019. júl. 29. 13:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Műszaki menedzser szakra járok

Megbánni nem bántam meg, bár vannak kétségeim a jövőmet illetően de már ezt kell elvégezni

Valami gépészettel kapcsolatos OKJt elvégeznék mellé és/vagy egy MSc-t

Konkrét elképzeléseim nincsenek mit szeretnék kezdeni vele.

23F

2019. júl. 29. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Megbántam, az alapszakom elvegzese utan most kezdem a következőt ami remelhetoleg jobb lesz.
2019. júl. 29. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Angliában tanulok informatikát (talán proginfó ami a legközelebb áll hozzá), ez lesz a második évem, és tervezek mesterképzésre menni egy Russell Group egyetemre az alapképzés után.

Már egyetem előtt elvégeztem egy 2 éves gazdinfós szakot, így biztos vagyok benne, hogy jól választottam, sosem fordult meg a fejemben, hogy mást kéne tanulnom.

Viszont az még mindig ködös, hogy mit is kezdhetnék magammal egyetem után, mert az informatikának több része is foglalkoztat, de leginkább az etikus hacker vagy cyber sec képzéssekkel szemezek, pláne hogy az utóbbiból van is MSc a közelemben.


Ha nem informatika, akkor nem tudom mire mentem volna. Esetleg jobban megnyomom a tanulmányaimat, és mondjuk fogorvosi, mármint maga foglalkozás az érdekel, viszont maga a szak sajnos nem, hisz tele van alapozós tárgyakkal ami általános orvosin is van, de lehet lenyeltem volna.

Még a jog is izgat egyébként, csak az a gond, hogy nagyon telített szakma, illetve ha Angliában végzek akkor nehézkesebb lenne a magyarországi elhelyezkedés, vagy ha magyar egyetemre megyek, akkor pedig az angliai elhelyezkedés, hisz én úgymond kétéltű vagyok ha a két országról van szó, mivel kint nőttem fel, de mindig járok haza.

Az IT-ban meg akár olyan munkát is találhatok, ami nen helyhez kötött és nyugodtan jöhetek-mehetek a két említett ország között.


Egyébként ha most elkezdenék egy másik szakot az infó mellett, akkor valamiféle gazdasági szak lenne az. De azt inkább távoktatásban, mondjuk The Open University-n. Mivel az első szakom gazdaságinformatika volt, de nem egyetemi szinten, így némi alapom az van, és ha megcsinálnék egy alapképzést, akkor akár hibrid is lehetne belőlem, aki teljes értékű informatikus, de ugyanúgy közgazdász is mondjuk. Nem pedig egy vegyes vágott szakot végzett ez is meg az is. A gazdasági tárgyak/szakok is érdekeltek mindig, de sajnos Dunát lehet velük rekeszteni. De egy IT diploma mellé párosítva kiváló lehet.

2019. júl. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre érettségizek. Gazdmen-re szeretnék menni leginkább a Corvinusra vagy az ELTE-re.
2019. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Villamosmérnöknek tanulok. Nem bántam meg hogy ide jelentkeztem. Előtte elvégeztem egy 2 éves technikusi képzést + 4 évig elektronikai szakközépbe jártam. Jelenleg is az egyik helyi cégnél dolgozom, ahol különféle áramkörök tervezését végzem. De már ezt csináltam szakközépben is, csak akkor még saját felhasználásra. Más céljaim nem igazán vannak, ugyan itt fogok dolgozni a diploma megszerzése után is, csak akkor majd rendesen meg is fogják tudni fizetni a munkámat remélem. Egy dologban csalódtam a képzéssel kapcsolatban: olyan szintű elméleti tudást ad, aminek manapság már nincs semmi értelme. Ez mondjuk főleg az olyan osztálytársaimat érinti, akik előtte nem tanultak semmi ilyesmit. Sokakon nagyon érződik, hogy hiába mennek át a vizsgákon jó eredménnyel, kapnak egy gyakorlati jellegű feladatot és azt se tudják hogyan álljanak neki. Például az első 2 félév Villamosságtan arra ment el, hogy olyan számítási módszereket tanultunk, amiket már vagy 40 éve nem használ senki, mert van jó pár szimulációs program amikkel fél perc alatt megoldható egy feladat míg a papíron kiszámolása fél órát is elvehet. Még a középiskolába is modernebb (szintén papír alapú) módszert tanultunk, aminek bár voltak korlátai de általánosságban jobban használható volt mint az egyetemi féle. Tehát sok esetben nagyon visszamaradott a tananyag, illetve a gyakorlati képzés sem megfelelő, mert legtöbbször nem állnak rendelkezésre a szükséges alkatrészek/műszerek egy adott feladat elvégzéséhez. (Ebben mondjuk nem feltétlen az iskola a hibás, az az állami támogatás amit kapnak a karbantartási feladatokra sem elég, nem hogy a fejlesztésre. Volt olyan kurzusunk, ahol minden héten az előadó hozta be a saját, közel 2 milliót érő eszközét hogy meg tudja normálisan tartani az órát, mert az iskola nem tudta volna azt biztosítani hozzá. Ahogy például a táblafilceket is az oktatók veszik a saját pénzükön, mert az sincs.)
2019. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szintén villamosmérnöknek tanulok.


Osszessegeben nem bántam meg, hogy ezt tanulom. Ami tetszik benne az a sokrétűsége. Rengeteg helyre lehet vele menni hogy éppen téged mi érdekel, és irányt is lehet váltani, ha később te mással is foglalkozni szeretnél. Egy villamosmérnök némi energiabefektetéssel informatikai területen is dolgozhat, illetve valamennyire átlátja a gépészeti megoldásokat is. Ugyanakkor itt is van lehetőség pl gazdasági irányba menni később ha úgy gondolod. Nekem ez a sokrétűség tetszik benne, hogy mindenhol ott van, és lehet olyan munkát találni vele, ami szépen különböző tudományterületeket fog össze. Amit még szeretek benne, az a kihívás. Az áramot nem látod, nem kézzelfogható, nehéz elképzelni, így egyfajta kellemes érzés tölt el, ha megértem a dolgokat, mert sokszor nem egyszerű.


Amit nem szeretek benne azt részben az előttem lévő is megfogalmazta. Az oktatás minőségével egyáltalán nem vagyok elégedett. 3 év alatt rengeteg hasznos dolgot tanithattak volna nekünk, értékes tudást tudtunk volna szereznii. Ez viszont elmaradt, mivel a képzés elméleti, a tanárok motiválatlanok (miért is izgatná őket, az államtol nem kapnak támogatást), kevés az oktató, pláne az olyan, akinek olyan előadóképessége is van, hogy azt felfogja az ember, kevés a jegyzet, a tanterv szedett-vedett stb, valójában a tanárok nem tudják, hogy mit akarnak megtanítani nekünk stb.

2019. júl. 29. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Mérnökinformatikus leszek. Nem bántam meg, mert érdekes és jól fizető terület. Valószínűleg akkor sem mennék máshová/találnék jobbat, ha újra kezdhetném. Talán a proginfót próbálnám ki, mert inkább a szoftverfejlesztés érdekel és szeretem a matekot.

Még nem tudom, mit szeretnék kezdeni vele, ami egyre jobban zavar. Humán szakos gimiből jöttem, így én az a kategória vagyok, amit előttem az egyik villanyos kolléga említett. Bár jó eredményekkel átmentem a vizsgákon eddig, gyakorlatom egyáltalán nincs még. Vannak körülöttem olyan ismerősök, akik már most nagyon értenek valamihez, így mostanában eléggé el vagyok keseredve. Igazából elmélyednék már én is valamiben, de nem tudom, merre induljak, nem tudom, mit szeretnék. Az informatikában olyan sok lehetőség van.

De bízom benne, hogy hamarosan én is megtalálom a helyem, még csak másodéves leszek. Még így is úgy gondolom, hogy jó helyre kerültem :)

2019. júl. 29. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én mentőtisztire járok, most voltam elsős. Megbánni nem bántam meg, főleg, hogy (szerintem) ehhez a szakhoz kell hivatástudat, szóval igazából nehéz lenne úgymond megbánni. Persze néha elgondolkozom azon, hogy talán mégis orvosira kellett volna jelentkeznem, hiszen sokkal több lehetőséget nyújt, mint majd remélhetőleg a megszerzett mentőtiszti BSc diploma.

A képzésről egyelőre nem sokat tudok nyilatkozni, hiszen, mint már említettem, csupán elsőéves voltam. Annyi persze már idén is lejött, hogy van rengeteg felesleges kurzus az egyetemen, amik helyett lehetne sokkal több gyakorlati óra, illetve élettan például. Sajnos tényleg sok olyan órán kellett résztvennem, amiknek a későbbi tanulmányaimra nézve semmi értelme nem volt az égvilágon, viszont az időm a többi, fontos tárgytól elvették.

Tetszik is persze, azért voltak érdekes órák is, illetve amikor gyakorlati is volt, azokat nagyon élveztem. (Lévén, hogy ezzel szeretnék foglalkozni később. :) )

Nehéznek nagyon nehéz, később durvább lesz sokkal, de erre számítottam, mikor ide jelentkeztem. Egyébként a Semmelweis mentőtiszti szakára járok.

A célom természetesen az OMSZ, illetve másodállásban sürgősségin szeretnék elhelyezkedni.


Ha nem jönne össze a diploma (hihetetlen kevesen kapnak évente, van, hogy senki sem..), akkor esetleg valamiféle nyelvszakra mennék el. Annak van jövője, persze, használható nyelvtudással kell rendelkezni. Nyilván valami olyan nyelvet választanék, ami megéri.


Ha terveim szerint alakul minden, akkor jelentkezni fogok MSc-re is (sürgősségi szakápoló).


Azért ide jelentkeztem, mert nekem szükségem van arra, hogy izgalmas legyen a munkám, az életem, illetve világéletemben nagyon vonzott az eü és a hozzá kapcsolódó tudományok.


Ha nem sikerül, azért nyelvszak, mert hasznos, illetve nem tudnám elviselni, hogy átmenjek egy könnyebb vagy szimplán egy másik eü-szakra a lebőgésem után. :D

2019. júl. 31. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Építőmérnök szakra járok, negyedéves leszek. Nem bántam meg, szeretem :) Apukám munkahelyén szeretnék majd dolgozni, mert ő építész. Most voltam gyakorlaton egy hónapig.
2019. júl. 31. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Mesterséges intelligenciát tanulok egy amerikai egyetem egyéves programjában, gazdasági (menedzser) háttérrel. Nagyon érdekes terület, kicsit sajnálom, hogy csak most jutottam el ideáig. Vannak bölcsész és gazdasági diplomáim is; ezek közül egyedül a Corvinus HR diplomát bántam meg, az teljesen felesleges volt.


Ha most kezdeném, akkor legszívesebben a gazdaság- és pénzügymatematikai elemző szakra járnék, vagy pedig alkalmazott közgazdaságtanra, és utána tanulnék data science-et vagy mesterséges intelligenciát.


Bár nagyon szeretek programozni (voltam fejlesztő is egy évtizeden át), ha újra döntenem kellene, ismét inkább közgazdaságtanra mennék. Érdekel még a biológia és a szociológia is.

2020. máj. 1. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!