Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egyetem közel vagy távol, pro...

Egyetem közel vagy távol, pro és kontra?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyik a jobb? Szülővárosban (vagy ahhoz a legközelebbi egyetemre járni), hogy a családdal lakj az egyetemi évek alatt is, vagy ha messzebb, távol tőlük?

Mindkettőnek megvan a maga előnye és hátránya és leginkább az életformában különböznek egymástól. De szerintem az utolsónak nagyobb "feeling"-je van, hogy egy idegen városban kezdesz tulajdonképpen új életet. Szerintem az egyetem a felnőtté válás köszöbét szimbolizálja, ami önállósodással jár. Tudom, hogy attól, hogy valaki a szüleivel lakik, még lehet önálló, de egész egyszerűen az akkor sem olyan, mint koleszban lakni, messze, ahol éjjel-nappal szaktársakkal vagy más szakot tanulókkal, de mégis korodbeliekkel vagy együtt.

Viszont ha meg otthon laksz, akkor anyagilag jobban megéri (de én más előnyt nem tudok).


Ti szerintetek melyik megoldás a jobb?



2019. júl. 29. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Melyik egyetemen jobb a képzés?
2019. júl. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
37%
Ha jól kijössz a családoddal és segítesz is nekik, nem csak élsz, mint egy szállodában, akkor semmi baj sincs az otthon maradással. Megmarad a privát szférád, el tudsz vonulni nyugodtan tanulni, nem kell koszos konyhát és tusolót használnod, megválogathatod, hogy pl kiket hívsz be a szobádba stb stb. Ezekre egy kollégiumban nem nagyon van lehetőség.
2019. júl. 29. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel én nem vagyok a felesleges pénzszórás híve (utazás, koli/albérlet), ha a képzés színvonala hasonló, a közelit választanám.
2019. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Közeli egyetem kollégiuma. Önállósodsz is, de nem szakadsz el teljesen, én ott vagyok úgy 4-5 napig, hétvégére hazamegyek, otthon is szoktam segíteni (a nagyszüleimmel élek, nem szeretnek teljesen egyedül lenni). Ha hétvégén program van, akkor esetleg maradok tovább is az egyetemvárosban, egy-egy hétvége néha kimarad. Az utazás mondjuk sokba kerül(het), de legalább tudsz otthonról hozni kaját, hazaviszed a mosatlant, ruhatárcsere fokozatosan, tudsz otthon pihenni csendben, kövé héten meg vissza az egyetemre.
2019. júl. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Amit leírtok, az idilli. Egy dolog jól kijönni a szülőkkel, attól még privátszférád nem biztos, hogy lesz.

Igaz, 90%-ban okés minden, de anya olyan típus, hogy szeret mindenbe belelocsogni és mindenről kinyílvánítja a véleményét. Nekem ez nagyon nem jön be.

A "privátszférámat" (ami szerinte nekem nincs is) pedig abszolút nem tartja tiszteletben. Szóval még mindig gyerekként kezel és szerintem ez akkor sem változna, ha még 3-4 évig itt laknék velük.

Emellet kisgyerek is van a családban, akitől nem lehet semmit csinálni, tehát úgyis könyvtárban tanulok.

2019. júl. 29. 20:07
 6/9 A kérdező kommentje:
Amúgy a sulitól sétálva kb. 10 percre lakok, megyeszékhelyen, de nem igazán nagyváros. Elég ingerszegény környezetnek gondolom és én őszintén szívesen elmennék máshová.
2019. júl. 29. 20:13
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Engem régen olyan szinten depresszióssá tett az ingerszegény környezet, hogy le sem tudom írni. Mindenki levegőnek nézett, kivéve ha valami szívesség kellett, amióta elkerültem egyetemre sokkal jobban érzem magam, de anyagilag sokkal többe is kerül ugye...
2019. júl. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Menj el. Én is elmentem, pedig nagyon féltem a fővárostól és a kollégiumi élettől, mert nagyon antiszociális vagyok. De soha egy percig sem bántam meg, mert még így is ezerszer jobb a koli, mint itthon. Nem vagyok jóban a szüleimmel, kisgyerek van itt is, nehezen tudnék tanulni.

Sokkal jobb önállónak lenni, az egyetem is könnyebb így, nagyon jó az információcsere a koliban (persze ez akkor működik jól, ha szaktársakkal laksz).

Ha kolis vagy, anyagilag sem megterhelő annyira, én havi 60k-ból kijövök kb.

2019. júl. 30. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt választásom, mert a lakóhelyhez közeli egyetem 120km volt, a másik meg 200km-re. De én örültem neki, valamiért mindig is önállósodni szerettem volna és úgy éreztem, hogy ez egy lépés abba az irányba (annak ellenére, hogy nem voltam rosszban a szüleimmel).


Ha viszont lett volna lehetőségem rá, akkor valószínűleg az egyetem színvonala, vagy ha kb. azonos szinten vannak, akkor a személyes preferencia alapján döntöttem volna.

2019. júl. 30. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!