Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulás külföldön » Szeptembertől Dániában fogok...

Szeptembertől Dániában fogok egyetemre járni, de nagyon félek, mik a pro-kontra érvek szerintetek?

Figyelt kérdés

2015. júl. 28. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
Miért félsz? Igaz, hogy új környezet, új emberek, új ország, de ettől független ezt fogd fel egy kalandnak.
2015. júl. 28. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem nehéz dolgod lesz beilleszkedni egy arab társadalomba. :D
2015. júl. 28. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem maga a kommunikáció a legnehezebb. Ha nagyon biztos nyelvtudásod van,akkor is biztos fogsz sok olyan szóval/kifejezéssel találkozni,amiket nem tudsz és ha fontos lenne megérteni (mert mondjuk hivatalos dolgokat intézel),akkor kellemetlen lehet. Persze attól is függ,hogy mit fogsz tanulni,de a szakmai szavakat se biztos,hogy tudni fogod egyből. Ezen kívül még a megélhetési költségek azok,amik eléggé terhelhetnek,de mivel gondolom nem véletlenül jelentkeztél,ezért nem lesz ezzel gond.


Nem kell félned amúgy,ebből csak jól jöhetsz ki,mindenhol előnyöd lesz belőle.

2015. júl. 28. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztató szavakat.
2015. júl. 28. 22:37
 5/9 anonim ***** válasza:

Kell a kaland hidd el, izgalmas lesz a sok újdonság ami most ijesztő csak ott kell lenni és minden magától ki fog alakulni. :)


Mit fogsz kint tanulni?

2015. júl. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Informatikát.
2015. júl. 29. 21:51
 7/9 anonim ***** válasza:

Jókat hallottam róla. Egy ismerősöm fia járt oda először valami közösségi főiskolára, aztán normál állami egyetemre is. Angolul tanult, de angolul egyébként is szinte mindenki beszél, úgyhogy nem nagyon voltak nyelvi problémái.

Suli mellett dolgozott valami heti pár órát, tök jól keresett vele. Az anyukája szerette volna hazahívni, hogy egyetemre itthon iratkozzon be, valamiért nem volt hajlandó rá :)

2015. júl. 30. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Marha jó dolog, ha tehetném, máris mennék! Élvezd ki, hogy ilyen lehetőséget kaptál.
2015. júl. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Ó bakker, ebben nincs csak pro! :)

Nekem nem adatott meg az ilyesmi amikor suliztam, sajnos.

Ami szar, hogy ismerősök, barátok, rokonok hiányozni fognak valószínűleg. Az, hogy idegen helyek, szokások, nyelvek, szerintem nem negatívum, pont az a buli benne. Attól függően mennyit jársz oda, pl ha több évet, akkor a nyelvet is érdemes megtanulni. Minden nyelv értékesebbé tesz (és segít megtanulni a továbbiakat). Plusz szerintem értékelik az ottani kollégák is. Mutassuk meg a kétkedőknek, hogy idegen és idegen közt nagy a különbség, mi európai nép vagyunk. :)


GLHF

2015. aug. 2. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!