Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Matek-fizikával mérnöki,...

Matek-fizikával mérnöki, tanári vagy esetleg diszciplineáris szakra menjek?

Figyelt kérdés

Matek-fizika faktos és a továbbtanulásban roppant bizonytalan vagyok. E két tárggyal szeretnék továbbtanulni.

Tudnátok segíteni érvekkel ,hogy melyik mellett döntsek?


1.Mérnöki;

A részletes szakleírások és tantervi hálók alapján sem találtam olyat ami kifejezetten érdekelne. Viszont szerintem az elhelyezkedéssel nem lenne gond. Szerintetek (tapasztalataitok alapján) melyik a leg matek-fizikásabb mérnöki szak (ugye nem a gépészmérnöki???) ?


2.Tanári;

A képzésben a szaktárgyi dolgok miatt felkeltette az érdeklődésemet.És ami érdekel arról beszélni, magyarázni talán tudnék, magyarázási ötleteim vannak. De egyébiránt nem tudom ,hogy alkalmas lennék-e rá.(?) [(Pl.ha ez idevág: az iskolai csapatmunkás cuccokat indokoltan utálom.) Valamint a sok ember miatt...hát nem tudom...]

Ráadásul majd 6-10 év múlva is lesz-e rá kereslet???


3.Diszciplineáris (matekkal);

Ezzel hol tudnék elhelyezkedni a munkaerőpiacon? Sehol, kivéve az egyetemi oktatói munkaköröket? Az utóbbi meg irracionális cél. (Esetleg még tanári szakkal is összejöhetne, ha olyan nagyon fantasztikusan menne, nem?)



Minden érvet, ötletet, véleményt szívesen fogadok.



2019. júl. 30. 18:04
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
diszciplináris*
2019. júl. 30. 18:06
 2/17 anonim ***** válasza:
68%

Gépészmérnök, villamosmérnök, mérnökinformatika, programtervező informatika mind jók neked.


Matematika vagy fizika nagyon jó szakok, az adattudósok (“data scientist”) és AI fejlesztők egy nagy része matematikus, fizikus vagy biológus. A matek szakot egyedül Magyarországon nem értik (egyelőre), Németországban már a sztárszakmák között van.

2019. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt padtársam villamosmérnökire ment, és szerintem nagyon érdekes nagyrészt amit tanul (én fizikán vagyok).

Tehát a helyedben belenéznék a bme villamosmérnökibe.


Egyébként fizikuson gondolkodtál?

Az használ matekot még egy matematikus általában nem használ fizikát ;)

2019. júl. 30. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%
Nézd meg ezt a szakot is, atom brutál és még érdekes is: [link]
2019. júl. 30. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Atombrutál? :D
2019. júl. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
52%

Aha :)

Gyerek most kezdi szeptemberben :)

2019. júl. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Ja igen...

Valamiket elfelejtettem...


1.,matekból tennék emelt szintű érettségit, fizikából ugyanezt már a világért sem merném bevállalni, hiába tanulom fakton.


2.,Ahogy előzetesen kalkulálgatom a 'lehetséges várható' pontszámaimat... nem lesz sok pontom, más tárgyakkal nem vagyok túl jóban. (kb.330-380 pont között)

2019. júl. 30. 18:17
 8/17 anonim ***** válasza:

hú az nem sok sajnos.


nem akarsz inkább fizikábol emeltezni? a mi osztályunkban jelentősen jobbak lettek az emelt fizikák mint a matekok. illetve az emelt fizika megírható 1.5 óra alatt is, amíg a matekrol ezt nem jelenteném ki határozottan.

2019. júl. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Ezzel a pontszámmal bizonyos mérnöki szakok még sima sor. Tanáriból ez max. jobb esetben is csak szerencsére elég, diszciplinárishoz meg jobb esetben elég.
2019. júl. 30. 18:21
 10/17 anonim ***** válasza:
52%
Sima matekra szerintem simán becsúszol. Azzal lehetsz programozó, data scientist, mehetsz tovább banki matekra..
2019. júl. 30. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!