Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Olyan oldalt, könyvet, tanfoly...

Aspy90 kérdése:

Olyan oldalt, könyvet, tanfolyamot, módszert, csoportot, közösséget keresek, ahol alapoktól el lehetne kezdeni a tanulást fizika témakörben? Önfeljesztés a célom. (29F)

Figyelt kérdés

Sziasztok. Mindig is érdekelt a fizika és minden alága a legegyszerűbbtől a legbonyolultabbig. A kérdésem egyszerű.

Plusz információként pár célom:

Felfedezni témákban, maradandót alkotni, segíteni az emberiséget és az értelem hangjával kitörni egyre hanyatló társadalmunk rabságából.

A témák ilyenek, mint: csillagászat, kvantummechanika, relativitás, részecskék, dimenziók. Sorolhatnám napestig.

Kérlek titeket csak olyanok írjanak, akik tényleg jártasak a témában.



2019. aug. 1. 01:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Gimis tudáshoz:

Holics: Fizika.

[link]

2019. aug. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A Holics: Fizika tényleg egy remek könyv, amennyiben van egy jó matematikai alapod, tehát kb. tudod mi az az integrálás és deriválás, meg tisztában vagy a vektorokkal valamilyen szinten, és fizikából is vagy olyan szinten, hogy nem okoznak gondot az alapvető törvények kimondása, értése. Ha nem, akkor első körben matematikából ajánlom az Obádovics: Matematikát, fizikából pedig a Panem suli kiadónak van egy könyve, a Fizika középiskolásoknak, érettségizőknek. Ha az ezekben lévő ismeretek mennek, akkor menj tovább a Holics féle fizika könyvre, matekból pedig ajánlom tanulmányozásra a Bronstein: matematikai kézikönyvet.
2019. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mert ugye matek nélkül nem sok értelme van fizikát tanulni, főleg nem a bonyolultabb részeket :)
2019. aug. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

3: Akkor a matekhoz a Bolyai-könyveket ajánlom.

Én először jogi felsőoktatásba mentem és utána műszakiba.

Tehát gimiben humán tárgyakból voltam faktos, abból felvételiztem, és nem tudtam deriválni, integrálni, úgy mentem vegyészkarra. Akkor a BME-n a Bolyai-könyveket ajánlották nekem függvényanalízishez, akik korrepetáltak. 4 könyvet: Integrálszémítás, Differenciálszámítás, Differenciálegyenletek, Mátrixszámítás.

2019. aug. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, informálódom is a könyvekről. :)
2019. aug. 2. 00:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!