Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érdeklődéssel milyen...

Ilyen érdeklődéssel milyen szakot lenne érdemes választanom az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a biológiát, és főleg az ember biológiája érdekel.


Az orvosi a legegyértelműbb, de félek, hogy nehéz lenne, hogy nem érzek hivatást konkrétan a gyógyításhoz, másrészt nagyon szeretnék majd családot alapítani minél hamarabb, és azt mondják, hogy az orvosi nem igazán családbarát.


Eszembe jutott a biológia szak is, de azzal csak kutató lehetnék, nem? És ez eléggé behatárolja a jövőmet, bár el tudom magam képzelni kutatóként.


Szívesen dolgoznék az egészségügyben, de tudom, hogy hamar kiégnék pl ápolóként, és nem biztos, hogy mindig lenne türelmem face-to-face emberekkel foglalkozni.


A gyógyszerészeti viszont kb színtiszta kémia, nem?


Nézegettem még a biomérnökit, bionikát, de ezekről is azt mondják, hogy kevés a biosz, inkább mérnöki szakok (ami nem feltétlenül baj, szeretm a matekot, fizikát is, bár ezekből csak négyes vagyok).


Bárki járt hasonló cipőben? Tudna valamelyik szakról mesélni? Vagy bármi tipp, jótanács?


Köszönöm!

18L



2019. aug. 2. 16:22
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, a legtöbb nagyon hasznos votl!:) Most a gyógyszerésznek jobban is utána nézek, mert őszintén szólva nem sokat tudok róla, valamiért azt hittem, hogy kb olyan, mint a vegyész.
2019. aug. 4. 23:11
 22/25 anonim ***** válasza:
45%

A gyógyszerésszel biztos el fogsz tudni helyezkedni, ráadásul nem is rossz pénzért.


Gyógyszerész+ápolói végzettség jó kombó lehet.

2019. aug. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
62%

gyógyszerész szakon tudtommal van ilyen képzési irány is, hogy klinikai gyógyszerész, amikor az orvosokkal együtt dolgozol kórházban, ugyanúgy rezindens képzés egyetem után és mégsem ápoló vagy (ha az megvisel)

[link]


De nézz körbe, hogy még milyen ágai vannak és mivel foglalkozhatsz, mert ebben is van elég sok lehetőség.

Ha értesz angolul:

https://www.youtube.com/watch?v=qwF9peOunsc

2019. aug. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező én orvos vagyok, ugyan férfi, de az a helyzet, hogy bőven lehet családod mellette, csak megfelelő szakirányt kell választani. Tehát mem sebészt, anesztet, bepgyógyászatot, hanem mondjuk háziorvoslást, rheumát stb.


Ez a hivatás duma amit sokan szeretnek nyomni, meg röhejes és ez a gusztustalan mentalitás a magyar orvosok kizsákmányolásának alapja. Ez éppen olyan munkahely, mint bármi más. Emberek vagyunk nem rabszolgák.


Ami az orvosiban rossz az zéró társadalmi megbecsültség, mellete persze jönnek a hivatás bullshittel, az anyagi megbecsülés is egy vicc, és az egyetem sem abból mint máshol, hogy vizsgaidőszakban tanulsz egy kicsit, amúgy meg dolce vita.

2019. aug. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanazt tudnám mondani, mint a 24-es! 👆🏻👏🏻
2019. aug. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!