Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ilyen érdeklődéssel milyen...

Ilyen érdeklődéssel milyen szakot lenne érdemes választanom az egyetemen?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a biológiát, és főleg az ember biológiája érdekel.


Az orvosi a legegyértelműbb, de félek, hogy nehéz lenne, hogy nem érzek hivatást konkrétan a gyógyításhoz, másrészt nagyon szeretnék majd családot alapítani minél hamarabb, és azt mondják, hogy az orvosi nem igazán családbarát.


Eszembe jutott a biológia szak is, de azzal csak kutató lehetnék, nem? És ez eléggé behatárolja a jövőmet, bár el tudom magam képzelni kutatóként.


Szívesen dolgoznék az egészségügyben, de tudom, hogy hamar kiégnék pl ápolóként, és nem biztos, hogy mindig lenne türelmem face-to-face emberekkel foglalkozni.


A gyógyszerészeti viszont kb színtiszta kémia, nem?


Nézegettem még a biomérnökit, bionikát, de ezekről is azt mondják, hogy kevés a biosz, inkább mérnöki szakok (ami nem feltétlenül baj, szeretm a matekot, fizikát is, bár ezekből csak négyes vagyok).


Bárki járt hasonló cipőben? Tudna valamelyik szakról mesélni? Vagy bármi tipp, jótanács?


Köszönöm!

18L



2019. aug. 2. 16:22
1 2 3
 11/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
19%
Kedves kérdező! Kérlek 8-as válaszoló ajánlatát erőteljesen mérlegeld(persze az enyémet is). Elképesztően irritál,hogy eleve elkönyveli,hogy ki fogsz égni az orvosi egyetem alatt. Az OKLDA szak pedig lényegileg egy asszisztensképző kicsit markánsabb elméleti háttéranyaggal. Bionikát és biomérnökit főleg nem ajánlom,teljesen műszaki minimális biológiával. Persze abban igaza van a kedves vegyészmérnök hallgatónak,hogy ehhez a pályához elhivatottság kell.
2019. aug. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
21%

Na itt jön képbe az, amikor valaki inkább nem is írja ki normálisan a választ a kérdésre, hanem inkább privát üzenetet küld. Óriási a különbség aközött, hogy valaki véleményt ír ki (mint én) és aközött, aki ítélkezik.


,,Nem fogom hagyni,hogy mindenkit eltántoríts ezektől a pályáktól!"


Az orvosi csak egy a sok lehetőség közül. A kérdező kérdezett, én válaszoltam az én tapasztalataim alapján, és próbálnám egy megfelelőbb irányba terelni az ő érdeklődésével és hozzáállásával. Nem akarok megsérteni senkit, tényleg nem ezt akarom, csak én úgy látom, hogy a Kedves Kérdező eléggé bizonytalan. Rengeteg olyan ember van, aki kiskora óta orvosnak készül, okos és ügyes is, és így sikerült neki, van, akinek még így sem. Ilyen bizonytalan ,,legyek ne legyek" hozzáállással nem lehet orvosnak menni.

Nem mintha az orvosi pálya valami angyali hivatás lenne, ahonnan ha eltántorítom, már rögtön a pokol ösvényére vezet az út...

Most már a csapból is az folyik, hogy milyen menő az orvosi pálya, és az emberek nem is nagyon hallanak más hivatásokról. Én csak azt mondom, hogy mást is meg lehet ismerni, másban is lehet gondolkodni, ami ugyanolyan szuper, vagy még jobb is, csak kevesebben ismerik.


,,Elképesztően irritál,hogy eleve elkönyveli,hogy ki fogsz égni az orvosi egyetem alatt."


Sajnálom, hogyha ez Téged irritál, nem ez volt a célom. Csak lefestettem egy nagyon vaszínű valóságot főleg azok után, hogy Ti elképesztően naívan csak rábeszélni akarjátok. Miért? Mondhattok tippeket, ötleteket, de ha annyira nagyon nem akar orvos lenni ezért meg azért, akkor most minek ezt erőltetni meg a kivételeket mondani neki? Igen, vannak nagycsaládos orvosok is stb. De hogy lehet ehhez az egészhez úgy hozzáállni, hogy nem a hivatás a legfontosabb?


Légyszi ne offoljatok és ne kritikázzatok többet.

2019. aug. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
#12:Ne haragudj,de eszméletlenül megkérdőhelezhető az,hogy kizárólag az lehet orvos,aki hosszú időn át tervezte ezt a pályát. Nem értem miért kell ennyire semmibenézni a kérdezőt. Komolyan úgy véled,hogy az individualista/karrierista hozzáállástól nem lehet tágítani ezen a pályán? A kérdező igenis akar orvos lenni,csak természétesen aggályok merültek fel benne a családdal kapcsolatban. Nem lehet így nekiállni a dolgokhoz. Nem szeretem a "merjünk kicsik lenni" elvet. Azért bátorítom erre a pályára,mert a biológia szaktól eltekintve minimális a biológia.Én sem évek óta készülök ebbe az irányba. Gondolatmenetedet követve bennem meg sem kéne,hogy forduljon ez a gondolat,hiszen nem gyermekkorom óta szeretnék ez lenni. Amint mondottam az OKLDA szak egy asszisztensképző,a többi pedig műszaki szak. Nem sok közük van a biológiához.
2019. aug. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
62%
Igen, az orvosisok az OLKDA-t asszisztensképzőnek hívják, de utána mehet mesterre és akkor már egész szép karriert be lehet futni.
2019. aug. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
22%

A kérdezőnek ajánlom figyelmébe ezt a kérdést:

https://www.gyakorikerdesek.hu/kozoktatas-tanfolyamok__tanul..


Kifejti az egyik válaszoló az OKLDA szak problémásságát.

2019. aug. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
#14:Kétlem,hogy komoly szak lehet. Azt is kétlem,hogy komoly munkát lehet vele végezni.
2019. aug. 3. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
*OLKDA
2019. aug. 3. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
81%

Én gyógyszerésznek tanulok, erről tudok mesélni. Ez szerencsére bőven nem színtiszta kémia, bár az tény, hogy nagyon sok (majdnem tízféle) kötelező kémiás tárgy van. Biológiás tárgyak: sejtbiológia, genetika, immunológia, mikrobiológia, anatómia (még azért szerethető mennyiségben :D ), élettan (ez kb. úgy, ahogy az orvosoknak), ide sorolhatnám még a biokémiát is, de ez határterület. Nem emberrel kapcsolatos, de biológiás (növényes) tárgy a farmakobotanika, és zárójelesen a farmakognózia is. Az élettanhoz és a biokémiához szorosan kapcsolódik a gyógyszerhatástan-toxikológia, amely a gyógyszerészet egy nagyon szép (inkább biológiás, mint kémiás) területe. Van orvosihoz képest minimális kórélettan (és egyes egyetemeken patológia) is.

Ha szereted a matekot meg a fizikát, az is akad, szóval elég szerteágazó egy tudományterület ez a gyógyszerészet.

Gyógyszertárban dolgozhatsz a laborban, de expediálhatsz is időközben, szóval betegekkel is találkozol. És itt a jövedelem miatt sem kell sokat aggódnod. Ezen kívül sok más elhelyezkedési lehetőség van, még akár kórházban is dolgozhatsz, ha mégis azt szeretnéd.

Ha van kérdésed, írj bátran. ;)

2019. aug. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
#18:Érdemi reakció nuku?
2019. aug. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 Fizikakedvelő ***** válasza:
0%
Miért lenne értelmetlen marhaság?
2019. aug. 4. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!