Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » ELTE-ÁJK jogász képzése...

ELTE-ÁJK jogász képzése mellett lehetséges heti 20 órát dolgozni?

Figyelt kérdés
Egyrészt megoldható-e egyetem mellett egy fix beosztású állás végzése (tehát mekkora eséllyel lehet az órarend mellé illeszteni a munkát), másrészt kivitelezhető-e tanulás szempontjából, vagy túl sok energiát és időt elvenni? Ha valaki meg tudná osztani a tapasztalatait, nagyon hálás lennék.

2019. aug. 2. 16:22
 1/7 anonim ***** válasza:
73%
Én heti 20 órában dolgozom egy ügyvédi irodában, harmadévesen kezdtem, szerintem teljesíthető. A vizsgaidoszakban is dolgoztam, bár ez szerintem munkahelyfüggő. Egy jogi gyakornoki állás szerintem hasznos az egyetem mellett, mert a gyakorlatot ott tudod igazán elsajátítani. Sokat számít, hogy milyen a főnököd hozzáállása, az én főnököm nehezebb vizsgák előtt mindig hazaküldött, mondván hogy a tanulás az első. Fárasztó, de teljesíthető és megeri. Szinten ELTE
2019. aug. 2. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
73%
Elsőben nehezen és mégis a legkönnyebben megoldható ez. Nem te állítod össze az orarendet, így ahhoz alkalmazkodnod kell. Nekem volt mindkét félévben egy egész nap amikor nem volt oram, olyankor bejártam. Laza, csak hétköznapi munkával 15 órát siman megcsináltam hetente. Szerintem hozható, egyáltalán nem volt nehez teljesíteni.
2019. aug. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Hogy érted, hogy nem én állítom össze? Ha jól értettem a neptunban, akkor van pár óra ami fixen 1 időpontban van, viszont a többi kötelező órához fel van sorolva nagyon sok időpont. (ennek örültem is, pont azért amit írtál, hogy tudtam hagyni 1 szabadnapot, ez is talán a munka+tanulást megkönnyítené)

Mikortól érdemes gyakornoki állások után nézni? Első évben gondolom egyáltalán nem.

2019. aug. 3. 01:47
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem inkább harmadevtol.
2019. aug. 3. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is harmadévtől érdemes, addigra lesz egy olyan tudásod, amit érdemben tudsz hasznosítani.
2019. aug. 3. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Elso evben csak 2 ora idejebe van beleszolasod, a tobbinel hiaba van sok idopont, azok kozul csak fixen az egyik a tied, ami majd a kozponti beosztastol fog fuggni, hogy melyik.
2019. aug. 29. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai gyakorlat harmadik elott értelmetlen, mert nincs meg a megfelelo tudásod, illetve egy jobb ügyvédi irodába fel sem vesznek előtte.

Egyetem a gimihez képest hatalmas változás, igy csak akkor kezdj el dolgozni mellette ha mar dolgoztál korábban valahol előtte, es tudod mire számíthatsz. Két ekkora mértékű változás egyszerre eszeveszett dolog lenne.

A meghirdetett előadások mindenkinek ugyanakkor vannak, az ezekhez tartozó szemináriumokra es gyakorlatra a TO oszt be, azok is fix idopontosak. Az egyetlen amit te választasz ki az a kozgaz es a társadalomtudományi alapozó.

2019. aug. 29. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!