Bokor Alex kérdése:

Lehetséges jogi egyetem mellett dolgozni? Mennyire nehéz?

Figyelt kérdés

2018. okt. 28. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:

Eléggé nehéz, pontosabban nagyon-nagyon sok a megtanulandó anyag..és évről-évre több lesz, ami államvizsgákon csúcsosodik majd ki!


Ismerek olyat aki dolgozik mellette de csúszik....ami munka nélkül is könnyen összejöhet.


Szerintem ha nagyon fontos a meló egyetem alatt ne a jogot válaszd! pláne ha első diploma, hiszen pl 2-3 diploma mellett levelezőn munka mellett tolják, de nincs is tét így lazán kezelik...egyrészt pl egy orvosi vagy mérnöki diplomával a szebbébe nem akkora tétként fog fel egy római jog vizsgát.....csak buliból járnak :-) Szóval ez nem mérvadó!


De sok sikert ha belevágsz...kemény menet lesz!

2018. okt. 29. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Rajtad múlik mennyire tanulsz gyorsan, mennyire vagy hajlandó feladni teljesen a szabadidőd, magánéleted. Sokan dolgoztak mellette az évfolyamtársaim közül, de a legtöbben csúsztak is miatta, bár sokan munka nélkül is csúsztak, szóval az sem mérvadó.
2018. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat
2018. okt. 30. 08:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lányom jogot végzett, és az érettségi után minden hétvégén és szünetben dolgozott, az utolsó két évet kivéve, pedig nem lett volna rászorulva.

De talált egy jó kis éttermet, ahol pontosan ezekben az időszakokban volt szükség emberre, és végig kitartott mellettük.

Aztán a két utolsó évet egy másik városban kellett elvégeznie, akkkor már mi segítettük.

Ma már önálló ügyvéd. Életében csak egyszer kellett utóvizsgát tennie, amikor elvesztette az édesapját.

Úgyhogy igen, szerintem lehet.

2018. okt. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Én fordítva csinálom, hétköznap dolgozom (közigazgatásban), hétvégén pedig egyetemen vagyok (levelező). Gyakorlatilag november-január között, és április-június között hazaesek a munkából, 1 órás gyors főzés/takarítás után nekiállok tanulni és éjjel 11-12-01-ig tételeket dolgozok ki, fogalmakat tanulok. Minden egyes nap. Mivel a munkahelyemen nem támogatják a továbbtanulásom, a rendes 21 napos szabadságomból járok el egyetemre, persze a kevés szabadnapom miatt a konzultációkra nem mindig tudok lejárni, inkább a vizsgákra tartogatok. Nyaralni 4 év nem voltam, hiszen nem tudok nyáron szabadságot kivenni. Hatalmas nagy áldozatot kell hozni, de úgy gondolom meg lehet csinálni. Jövőre végzek, és előreláthatólag nem csúszok egy tárgyamból sem.

Sok sikert, KITARTÁST!

2019. márc. 15. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!