Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Melyik a nehezebb BME építőmér...

Melyik a nehezebb BME építőmérnöki vagy BCE Gazdaság, és pénzügy matematikai elemzés?

Figyelt kérdés

2019. aug. 3. 02:32
 1/10 anonim ***** válasza:
90%

Egyik sem egyszerű.


De, hogy a 2.al nagyobb esélyed van normális emberi munkaidőben dolgozni bejelentett jó fizetésért az biztos.

2019. aug. 3. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
90%

BCE nehezebb szerintem. Ott egyszerre kell jónak lenned a reál és a humán tárgyakból, van programozás, brutális matek, gazdasági tárgyak stb.

Ha már BME, én a VIK-et választanám. Villamosmérnökivel vagy mérnökinfóval nem lehet mellé nyúlni.

2019. aug. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
93%
Kb egyforma, de 2.-ra menjèl, mert építővel kb éhenhalsz
2019. aug. 3. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Szerintem nem összevethető a kettő, és bár én közgazdász vagyok, és ha újrakezdhetném az életemet, a 2-ra mennék, azt gondolom, hogy az építőmérnök pszichológiailag könnyebb lehet egy kicsit azért, mert kevésbé monoton, kreatívabb, érdekes. (Mármint az egyetemi szak, nem biztos, hogy a munka is érdekesebb.)
2019. aug. 3. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
90%
Építot felejtsd el de nagyon gyorsan, kalap kaki elhelyezkedés szempontjából. Menj a masodikra az fullos szak, csak tudd is elvegezni :D
2019. aug. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%
A mernoki tobb mint valoszinu, hogy nehezebb, de epitomernokire eszedbe se jusson menni. Semmit nem er.
2019. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%
érdekes, én építőmérnöki diplomával nem halok éhen. Másfél éve helyezkedtem el záróvizsga után pár nappal az egyik legnagyobb magyar cégnél, a bérem messze az átlag fölött van már és a munkaidőm is elég fix, max 1-2 telefon van munkaidőn kívül. Jelenleg könnyen lehet állást is találni és ha jó tapasztalatot szerzel amíg pörög az ipar akkor utána se lehet nagy probléma
2019. szept. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Bizonytalan iparág az a baj. Én ezért váltottam. Dolgoztam én ezen az utólsó 2 valóban jó év előtt is. Elég nevetséges volt. 2008-2011ra meg inkább a siralmas jelzőt használnám. Az a baj, hogy ez s sok munka most az infrastruktúrára áranló EU-s pénzekből meg az ingyen kiosztott több 10 milliós lakásépítési tevődik össze. Ha ezeket ki eszed az egyenletből akkor ismét ott vagyunk mint 5 éve. És az első gazdasági zökkenők után ezek lesznek megfogva. Én több tapasztalattal váltottam mint te és nem bánom. Jóval stabilabb iparágban vagyok amire lehet jövőt építeni. Az nekem kevés, hogy van pár jóév.
2019. szept. 19. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Hm. Telefonon az autókorrekt 1-2 helyen bezavart de a lényeg érthető.
2019. szept. 19. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egyébként már pár bosszantó dolog közben az eszembe jutott:


Sztem világ bajnok az iparág a borítékozásban. Kb 90%-a sztem így fizet. (Erre lakáshoz se hiteled nem lesz se nyugdíjad).


Túlságosan politika függő. Kormányváltáskor simán csődbe mehet a céged, ha éppen a másik irányzatnak feküdt be eddig.


És még rengeteg-rengeteg dolog ami 30 felett már fárasztó. Van aki élvezi de jobb a biztos.

2019. szept. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!