Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miből és hogyan tanuljam meg...

Miből és hogyan tanuljam meg a német nyelvet B2 szintre, egyedül?

Figyelt kérdés

Angolul már tudok, de kell mellé egy másik B2 nyelvvizsga is.

Sokan ajánlják a Duolingo-t, amit ki is próbáltam. Érdekes, de nem érzem azt, hogy valóban tanulásra volna.


Még annak idején a Start! és Unterwegs I. könyvekből tanultunk középiskolában (2000-es évek elején végeztem). Csak azóta nem használtam a nyelvet így inkább újrakezdőnek mondanám magam. Illetve az angol, amit aktívan használok, "elnyomja" a németet.


Miből és hogyan tanuljam a németet így felnőttként?


2019. aug. 4. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:

A Duolingo pedig tanulásra való és amit megtanulsz, az használható tudás lesz, nem pedig nyelvtani táblázatok bemagolása, amivel megszólalni sem tud valaki.

Persze ehhez rendesen végig kell csinálni, mellette pedig könyveket olvasni, filmeket nézni (ezt vagy német felirattal, vagy teljesen felirat nélkül)

2019. aug. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olaszul duolingo-ból tanultam meg. Sokkal többet ért, mint az iskolában a nyelvtan központú oktatás.
2019. aug. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
A Duolingo-val hogy tanuljak, hogy meg is maradjon? És használható német nyelvtudásom legyen?
2019. aug. 4. 13:53
 4/6 anonim ***** válasza:

Végigcsinálod az egyes részeket, egészen addig, amíg hibátlanul megy - akkor a megfelelö formák, mondatszerkezetek automatikusak lesznek.

De ez önmagában azért nem elég a B2-höz, ahogy írták, mellette olvasni, filmeket nézni minél többet.

2019. aug. 4. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

És még egy: ha már tanultál németet, akkor az elején természetes, hogy nem igazán kihívás, mert az számodra ismétlés vagy felfrssítés, de idövel eljutsz oda, hogy már tényleg újat tanulsz.

Ès természetesen minden nap célszerü gyakorolni vele, egyébként nem eléggé hatékony.

Sok sikert!

2019. aug. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Német nyelvtanár ajánlotta önálló tanuláshoz (munka mellett készülnék nyelvvizsgázni diplomához) Maklári Tamás könyveit (Lazán németül).

Kéttannyelvű intézményben tanít, különóráihoz ezt szokta használni.

2019. aug. 5. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!