Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Miért ennyire alulértékelt a...

Miért ennyire alulértékelt a vezetés és szervezés MSc a gyakorin?

Figyelt kérdés

Kicsit ellentmondásosnak tűnik, amikor javasolják a gazdálkodási és menedzsment alapszakot, de az erre épülő vezetés és szervezés mester már haszontalan, nem ad hozzá sokat a meglévő tudáshoz. Hogy van ez?


A menedzsment kicsúcsosodása ez a mester, amihez már az ember szerez tudást alapszakon is. Mitől válik felsőbbrendűvé egy marketing vagy egy ellátásilánc mester? Vagy erre is azt mondják, hogy semmi mélyet nem tanít?



2019. aug. 4. 18:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
53%

Általában véve is igaz, hogy a bolognai spagetti rendszerben jóformán felesleges ugyanarra a mesterszakra menni, mint az alapszakod volt. A rendszer ugyanis megengedi a más alapszakkal érkezők jelentkezését is, így gyakorlatilag a mesterszakon felzárkóztatás folyik (például kermark mesterszak tele van gazdmenesekkel stb. akiknek kimaradt a kermark alapképzés nagy része, így persze nem is lehet rendes kermark mesterképzést csinálni). A mesterszak kb eleve felesleges ezeken a gyakorlati közgáz szakokon. Nem leszel jobb menedzser mesterszakkal, mint BSc-vel.


A másik téma. A gazdálkodásosok, vezszervesek eleve úgy érzik amikor kijönnek az egyetemről, hogy “nem értenek semmihez”, ami persze nem igaz, de az tény, hogy univerzalisták. Egy kis ez, egy kis az, de nincs konkrét szakma a kezükben.


A specializált gazdasági szakok e szempontból sokkal jobbak, például pénzügy, marketing, logisztika, gazdasági informatika. Ezekről többnyire úgy jössz ki, hogy van konkrét, megfogható “szakma” érzésed.


Nincs a vezszervvel semmi baj, csak ezt duplán sújtja az összes fenti tényező, és emiatt nem a legjobb szakirány. De használható tudást ad, én dolgoztam együtt ilyenen végzettekkel.

2019. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%

Az 1. nagyjából leírta a lényeget, de azért van kivétel, pl, egy pénzügy-számvitel alap egy pénzügy mesterrel nagyon jó tud lenni.

Én egyébként ha gazdmen-en csináltam volna az alapot, akkor biztos, hogy egy pénzügy Msc-t csinálnék hozzá.

(Így is azt csinálok, csak p-sz volt az alap)

2019. aug. 4. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem jó a vezszerv, de inkább más szakokról jövőknek, nem gazdmeneseknek.
2019. aug. 4. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Estádio de Felchút ***** válasza:
100%
Mérnököknek, infósoknak a vezszerv cukor.
2019. aug. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

#1 abszolút elfogadható amit írsz. Jövőre végzek gazdmenen, és tényleg elgondolkodtató, hogy akarok-e szintén általános ismereteket szerezni, vagy egy kicsit mélyebben specializálódni a gazdmen egyik szakterületére.


Őszinte leszek, ezek ismeretében engem a marketing jobban érdekel. A logisztika nem, P/Sz mestert meg tudom, hogy nagyon könnyen megunnám. Nem azért mert számolgatni kell, hanem alapvetően sem vonz, mint karrier.


Ráadásul marketing MSC-re előfeltétel nélkül elfogadtatható a gazdmen diploma, ami nyilván előny.

2019. aug. 5. 11:05
 6/15 anonim ***** válasza:
2019. aug. 5. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ne haragudjatok, de ezzel a végzettséggel hol, és milyen pozícióban lehet elhelyezkedni?
2019. aug. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Melyikkel?
2019. aug. 5. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

A vezszervre gondolok, hogy milyen konkrét pozikhoz jó?

Meg ha jól láttam, akkor ez a legnépszerűbb gazdasági mesterszak. Ennyire jó lenne vele az elhelyezkedés?

2019. aug. 5. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Vélhetően ugyanott, mint gazdmen alappal. Nem igazán láttam még konkrétan megfogalmazott elvárást a végzettség kapcsán azon túl, hogy legyen gazdasági diplomája a jelentkezőnek.


De ha a marketing, mint szakirány már kézzelfoghatóbb tudást ad mint a vez.szerv, akkor nyilván ez részesül előnyben. Fölöslegesen én sem tanulnék menedzsmenttudományt, ha a marketing alapból piacképesebb, mert nem kifejezetten marketingre irányul. Vez.szerv meg egy kicsit gazdmen2 feeling, amivel nem biztos, hogy szakmailag előrébb jutok.

2019. aug. 5. 21:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!