Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Mire fel a Gábor Dénes Főiskol...

Mire fel a Gábor Dénes Főiskola ekkora mértékű sarazása?

Figyelt kérdés

Eddig kuncogva olvasgattam itt az olyan féle dialógusokat hogy:

-Jelentkezzek a GDF-re?

-KÉRLEK NE, BÁRMIT CSAK EZT NE!!!!

..és még sok hasonló.

A mulatságon felül azért felmerült bennem a kérdés hogy tényleg ilyen rossz lenne ott az oktatás? Milyen képességekkel gazdagodik az aki ott tanul?

Azt láttam pl. hogy a HVG ranglistán legutolsó, de egyenes választ nem igazán találtam hogy miért.(A szétoltásokon kívül)


Mik a tapasztalatok?



2019. aug. 9. 07:16
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
70%
Alázattal és kitartással. Felvettek volna az Óbudai Egyetemre is, mai napig nem értem miért a GDF-et raktam a rangsorban előrébb... Ha már így alakult, arra törekedtem, hogy a munkaerőpiacon egyenértékű tudással induljak mint mondjuk egy Óbudai Egyetemen végzett, ezért amikor diák voltam folyamatosan dolgoztam a suli mellett, mert tisztában voltam azzal, hogy a diplomám önmagában nem lesz versenyképes. Székesfehérvárról jártam fel busszal a reptérre, 08:00 - 20:00-ig tartott a munkaidőm. 3-kor keltem és 11-re értem haza. Elég kemény volt suli mellett... Megint választhatnék akkor egészen biztosan az Óbudai Egyetemre mennék, annak ellenére, hogy a GDF egyálatlán nem olyan volt mint ahogy sokan próbálják beállítani. Egyáltalán nem volt megúszós, alig volt saját tanár, folyamatosan vendégelőadók jöttek, többek között BME-ről is. Nem mondom voltak olyan tárgyak amik röhejesek voltak, de ilyen tölteléktárgyak gyanítom minden iskolában vannak. GDF-en végeztem, közel 10 év mérnöki munkatapasztalattal már senki nem azt nézi, hogy hol szereztem a diplomám. Korábban amikor kikerültem az iskolapadból volt olyan munkáltató aki interjún közölte, hogy úgy tudja, hogy a GDF egy szemét, mi róla a véleményem. Megköszöntem a lehetőséget és megkértem, hogy továbbiakban ne húzzuk egymás idejét.
2020. jún. 24. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim válasza:
38%

én 2006-2009 között jártam oda. Egyáltalán nem "diplomagyár", igenis vannak nagyon buktatós tárgyak, és sok tanár minőségileg oktatott, vizsgákon volt, hogy 8 felügyelő is volt, tehát esélytelen volt csalni. Más ismerőseim meg máshonnan (MBE, MBF stb.) estek ki...


csakhát van ez a városi legenda már talán 15? éve? Hogy "GDF-esek kíméljenek" ami állítólag nemis létezik - aztán tessék, sok agyhalott bírka meg ebbe kapaszkodik 10 körömmel...

2021. márc. 14. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
68%
Van annak 25-30 éve is szerintem... 😅😅😅
2021. márc. 14. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim válasza:
69%
Én jártam oda. Nagyon gyenge a színvonal, programozásbol szinte semmit nem tanítanak. Nem ajánlom.
2022. jún. 23. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
75%
pontszámból láthatod, hogy könnyű bejutni. Ez azt eredményezi, hogy 95%-a az embereknek képtelen elvégezni és pont olyan értelmi képességű, hogy tele trollkodja az internetet azzal, hogy önigazolja az életképtelenségét. Az eredeti rossz hírének ugyan van alapja de az kizárólag a távoktatásra vonatkozott és már a 90es években lefutott az az időszak ami miatt kialakult.
2023. aug. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
86%
Gyenge egy suli és nemcsak a diákok miatt, nálunk pl. kizáró ok az interjún.
ápr. 10. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim válasza:
11%

kizáró ok? Milyen cég vagytok?

És ha nincs is diplomám, akkor előrébb lennék veletek??

ápr. 10. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
86%

Átfogalmazom, hogy megérts.

Komoly végzettség, komoly suli.

Mérnök, matematikus stb...

Ez nem a GDF, vagy már GDE 😁

ápr. 10. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
70%
Kizáró ok :) Vicces… 10 év IT tapasztalattal a hátam mögött ha valaki ezt fogja figyelni, hogy hol szereztem a diplomám és ezért nem alkalmaz, hát ott nem is szeretnék dolgozni. Mitől lesz komoly a suli? Hogy magasabb szinten tanít integrálni meg deriválni attól? Vagy attol komolyabb, hogy jobb a közösségi élet és gyakrabban lehet berugni csoportosan? A suli csak arra jó, hogy a munkáltatók lássák, hogy képes vagy megtanulni töménytelen olyan dolgot, aminek amúgy a munkád során pontosan nulla hasznát fogod venni. Legalábbis én elég ritkán szoktam Taylor sor számítást alkalmazni ahogy az integrálba ágyazott integrálszámítást sem használom napi szinten és az alfa bomlás matematikai levezetését sem szoktam használni ahogy az i372-es izotóp felezési idejét sem. Úgyhogy várom mit takar a komoly suli :)
ápr. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
74%

Hogy nemcsak olyan repetitív munkavégzésre leszel képes, amit egy tanfolyamon is megszerezhetsz.


Látom, hogy a netről összeszedtél pár olyan kifelyezést, amiről azt sem tudod pontosan, hogy micsoda,

alkalmazni meg pláne nem 😁

Általában olyanok szoktak ilyeneket írogatni, akik vagy kibuktak az egyetemről, vagy eleve be sem kerültek.

Sajna nem mindenhez elég a gimis tudás, van ahol a fent említett fogalmakat érteni és használni is tudni kell.

Ma már sok "informatikus" van, mivel a legtöbb esetben elég a 4 alapművelet.


Pl. BME, ELTE de akár Debrecenben akár Szegeden végzettek.

De könyörgöm ne egy tanfolyamos okoskodjon 🤣

ápr. 12. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!