Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri jogi egyetemre menni?

Megéri jogi egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Van már egy bölcsész alapszakos diplomám, dolgozom is, de szeretnék még valamit tanulni. A jog állna még hozzám a legközelebb, a műszaki terület nem vonz és szeretnék véleményeket kérni, hogy érdemes-e belevágnom?
2019. aug. 10. 11:42
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Ha neked ez a szakirány tetszik és később el szeretnél ügyvédként, jogászként helyezkedni és sok pénzt keresni, akkor igen, természetesen ehhez nagyon jól kell tanulni és sikeresnek kell lenni, magán ügyvédi irodát nyitni, és ha tényleg jó ügyvéd vagy, van sok ügyfeled és jó eséllyel megoldod az ügyeiket, problémáikat pl.bíróságon, pereskedéskor, akkor jó, országosan elismert szakember válhat belőled.
2019. aug. 10. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%
Ha szeretnél el is helyezkedni, akkor igen, persze, amúgy minden megéri, több tapasztalat a világba, a jog amúgy is átsző mindent. Én jogra járok, és ne a fizetésért menj. Kevesen tudnak jól megélni, aki meg igen, az hülyére dolgozza magát. Persze, kell kapcsoalt meg némi szerencse és tudás is, jól is meglehet élni, de a jól élő ismerőseim közül valaki napi 15 órát dolgozik. Sokan ki is égnek a szakmában. Az első kommentelőt ne vedd alapul.... Magán ügyvédi iroda? Hát nagyon sok tőke kell egy olyanhoz. Sok ügyvédi iroda van, persze, de nem véletlen nincs minden sarkon egy...Viszont, a jogon levelezőn is sokat kell tanulni. A szabályok folyamatosan változnak. Más szakmát ha elvégzel, az egy örök tudást ad. Orvosit elvégzed például, megtanulsz műteni. Lehet, hogy lesz újabb, jobb tehnika, amivel ugyanazt a műtétet jobban, hatékonyabban lehet elvégezni, de az se megy a kukába, amit megtanultál. Míg a jogon ha egy törvényt hatályon kívül helyeznek, akkor az ment a kukába. Én persze nem lebeszélni akarlak, de szerintem, ha nem akarsz munkát váltani, csak úgy tanulási kedvből nem érdemes pont a jogba belevágni, de ha a váltás is vonz, akkor hajrá :)
2019. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2019. aug. 10. 20:37
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem biztos, hogy jogra érdemes menni. Állandóan változik, szóval ha nem ezzel dolgozol naponta, akkor elavul a tudásod, az orvosi jobb egyszer lehúzol 6 évet mindent megtanulsz, amit kell, jognál tényleg állandó tanulás van a szó szoros értelmében. Ahhoz, hogy te jól keres jogászként nagyon jó jogásznak kell lenni, más szakkal sokkal kevesebb energiával kapsz több pénzt, jogászi szakma nem családbarát általában.
2019. aug. 12. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!