Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Megéri így egyetemre menni?

Megéri így egyetemre menni?

Figyelt kérdés
Idén érettségizek, de nem jelöltem be semmilyen szakot mert egyszerűen egyik sem érdekel (vagy olyan magas a ponthatár, hogy számomra elérhetetlen. Gimnáziumban 4-5-öseim voltak, írásbeli érettségik is kb 4esre sikerültek. Szóval ilyen átlag jegyeim vannak. Szeptembertől dolgozni szeretnék és okjt csinalni/nyelvet tanulni. Viszont mindenhonnan azt hallom hogy diploma nélkül sehova nem vesznek fel, okj nem ér semmit... több ismerősöm akik már dolgozó emberek meg azt mondjak sok cègnèl nem is nézik hogy milyen diplomád van, csak az számít hogy diploma legyen... mit javasoltok, ha nem találtam olyan szakot, ami nekem jó lenne? Nem arrol van szó hogy nem érdekel mert sok minden erdekel viszont azt már blnem tudom elképzelni hogy az legyen a munkám. Érdemes csak azért egyetemre menni hogy legyen diplomám?
2017. máj. 30. 07:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Bocsanat a helyesirasi hibakért csak telefonrol vagyok.
2017. máj. 30. 07:49
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Van olyan OKJ, ami tényleg ér valamit, vagy ha vannak kapcsolataid, azonban a legtöbbször tényleg nem sok a gyakorlati hasznuk. Értem ez alatt az esetek 80%-át.

A nyelv tanulás jó pont, azonban mégis hol szeretnéd kamatoztatni a tudásod?

Ahova a nyelv kell, oda általában a diploma is(igen, mindegy.. csak legyen..), de ezek is inkább az adminisztrációs, szaladgálós, nyomtatgatós, munkakörök a multiknál.

Kevés OKJ van ahol a nyelv jól jön. (Most nem arra célzok, hogy hülyeség nyelvet tanulni, mert tényleg nagyon jó, csak ha nincs vele célod, nem tudod kamatoztatni gyorsan felejt az ember is..)


Ha találtál OKJ-t, akkor azt megfogod az egyetemen is találni. Időhúzásnak jó, de ne várj el olyan sokat az élettől egy OKJ-val, kapcsolatok és hatalmas mázli nélkül. Persze fizikai munkásként még azt mondom, hogy el is lehet viszonylag kényelmes életszínvonalon tengődni.. csak nem mindenkinek fekszik a fizikai munka..

2017. máj. 30. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
59%
Egyéves okjra semmi esélyed mert nem középsulis voltál. Tehát 2 évetcsúsztatnád az egyetemet. Mi sz h nem lenne elég pontod? Sima ügy a 450. Érettségizz újra pénzügy számvitel alapszakra menj
2017. máj. 31. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
#3-as..... :D Pénzügy és számvitel államin nem fog menni ha csak 4-es írásbelik vannak. Illetve ez a szak eléggé specifikus, ha nem tetszik a dolog hamar ott hagyod, vagy soha nem leszel benne elég jó.
2017. máj. 31. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
#3 Hát sajnos nekem nem olyan könnyű az a 450. Pénzügyes vonal nagyon nem az én világom.
2017. jún. 1. 11:26
 6/6 anonim ***** válasza:

Hát akkor mi a te világod? Döntsd el. Nézz állásportálokat, h egyáltalán tudd, hogy milyen munkák vannak.

Ezeket fesd össze a felvi.hu kínálatával


Nyelvtanulás jó ötlet, mert nyelvvizsgára jár pont. Emellett sok munkához kell is

2017. jún. 1. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!