Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Pszichológia szakon mennyit...

Pszichológia szakon mennyit kell tanulni, a biológia mennyire nehéz és hol a legkönyebb és legnehezebb az oktatás?

Figyelt kérdés

Vacilálok néhány szak között és szívem szerint pszichológiát tanulnék, viszont herótot kapnék ha mondjuk sejtszinttől tanulnánk a biot és nagyon magolós lenne, mert az embertant mindig is szerettem, de én nem vagyok az a leülök és bevágom mint a verset fajta, inkább mindig is odafigyeltem és érdekelt a dolog.

Többekközött az is érdekel, hogy van e különbség az oktatás között mondjuk Debrecenbe meg Szegeden, mert elte-re nem mennék. És szívesen beszélgetnék pszicho hallgatókkal is.



2018. dec. 30. 17:19
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
97%
Noverem pszichologiat tanul, nagyon magolos a biosz resz, eleg erosen szamon kerik az anatomiat az az egyik legjobban buktato targy. Nem elvenni akarom a kedved de keszulj fel h nehez, valoszinuleg sokkal nehezebb mint azt most gondolod.
2018. dec. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
31%
Első körben azt nézd meg, hogy be kerülnél-e egyáltalán, hisz ugye ez egy központi ponthatáros szak a maga min.435 pontjával.
2018. dec. 30. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
20%
Ha nem szeret szagolni a pszichot felejtsd el. Nem tanulás, magolás az egész, meg millió olvasás. Keress inkább olyan szakot amit meg is éri tanulni. Mi a többi lehetőség?
2018. dec. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Hát angolul jól tudok viszont fordító szak nincs alapszinten csak ma-n, valami sporttal kapcsolatos dolgot is csinálnék de gondolom az is sok bio, meg egy kérdés van egyáltalán olyan szak ahol keveset kell tanulni és piacképes a dolog, mert mindenki ezt mondja, hogy á ezt meg azt felejtsd el mert sokat kell tanulni, de hol kell keveset? Akkor egyetem mellett szeretnék egy 1.5 éves masszőr sulit is megcsinálni.
2018. dec. 30. 17:49
 5/12 anonim ***** válasza:
94%

Én Debrecenben vagyok másodéves, mesélek szívesen :D összehasonlítási alapom viszont nincs más egyetemekkel. Ha nem gond, január 25. után tudnék inkább jobban/részletesebben írni róla, mert akkor lesz az utolsó vizsgám.


Amúgy igen, a biosz nagyon tanulós, és az alapszak borzasztóan elmélet-orientált, tanulni kell rendesen. Mondjuk én magolni sose tudtam, és anélkül is átmegyek a tárgyakból, de az első féléves biosz az tényleg magolósabb (többek között csontok, izmok magyarul, latinul), a biosz 2-3 az jobb ilyen szempontból.

2018. dec. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
95%

"egyáltalán olyan szak ahol keveset kell tanulni és piacképes a dolog"


Nincs. Ha lenne ilyen, akkor mindenki azt tanulná.

Valamit valamiért. Ha jó szakmát akarsz, akkor sokat kell rááldoznod. Ha nem akarsz sokat rááldozni, akkor meg nem lesz jó szakmád. Tiéd a döntés, hogy melyik a szimpatikusabb opció.

2018. dec. 30. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
32%

Képzeld el, mit csinálnál öt év múlva, és olyasmit válassz, ami ebben segít.


A tanulás mindenhol csak akkor nehéz, ha négyes-ötöst akarsz. De ha elég a hármas, bármelyik pszicho szakon egy kis olvasással megoldod.

Én nappalira jártam, és mellette napi hat órában dolgoztam, a vizsgákra csak három nappal előtte kezdtem tanulni, máskor nem volt időm.

2018. dec. 31. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Öt év múlva gyermeket szeretnék, és nekem nem fontos az ötös, gimiben is pl kémiából hármast kaptam, mégis én voltam az egyetlen akit a tanárnő vitt magával, tehát az ötös nem prioritás.
2018. dec. 31. 12:20
 9/12 anonim ***** válasza:
25%

Akkor a pszicho felejtős, az alapszak egy nuku, alig van tényleges pszichológia benne, viszont egy rakat anat, statisztika, elméleti visszavezetések. A mesterszakon vannak kimondottabban komolyabb pszichológia tárgyak, továbbá akkor választasz ilyen sávot/szakterületet is. Érdemes már ekkor gyakornokoskodni a választott irányzatodban, vagy megfigyelni más pszichológus munkáját. Ha saját rendelőt szeretnél és nem közalkalmazottként dolgozni éhbérért mondjuk iskolapszichológusnak, akkor saját magadnak is el kell járnod egy önfejlesztő/önismereti foglalkozásra/terápiára. Erről is fogsz kapni egy papírt, hogy elvégezted, ez nagyon sok óra és egyetlen alkalom akár a 10k-t is elérheti. Ha megvan az összes papírod, képesítésed stb. akkor EESETLEG, ha mázlista vagy, nyithatsz magánrendelőt. De azt is fent kell ugye tartani valamiből, mondanom sem kell és ha nincs már előtte ismertségi köröd bizony egy vendéged sem lesz, vagy csak nagyon lassan fognak szállingózni.


Összegzés: csak akkor menj pszichóra, ha ismertségi körben van valaki, a családod pénzes és futja egy jó nagy adag kezdeti tőkére. Ha nagyvárosban helyezkedsz el, az idővel megtérül, de tényleg rengeteg pénzt bele kell áldozni és 10 évig még kizárt, hogy olyan kereseted lenne, amiből el tudsz tartani egy gyereket.

2018. dec. 31. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%
ELTE pszichón vagyok elsőéves. Habár írtad hogy az ELTE-re nem szeretnél jönni, de általános dolgokat a képzésről szívesen mesélek, vagy ha van specifikus kérdésed :)
2019. jan. 4. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!