Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Hogy győzzem meg a tesómat,...

Hogy győzzem meg a tesómat, hogy ne jelentkezzen fizika szakra?

Figyelt kérdés

Idén lesz 12-es... Eddig is vmi természettudományos szakon gondolkodott, de soha fizikán... látott valami dokumentumfilmet a neten, azóta könyvtárból vett ki ilyen érdekes fizika meg matek könyveket... suliban közepes volt fizikából, de itthon mindig szidta a tanárt, emiatt nem is szerette a tárgyat...

erre ő közben rájött, hogy nem is a tantárggyal volt a baj... mondom jó, de már rég elkésett ezzel, matekre se nagyon feküdt rá, hogy neki az majd úgyse kell...

tud egyedül tanulni nagyon is jól, de akkor sem hiszem, hogy lenne ideje felkészülni, pótólni + a többi tantárgyra is kell figyelni... de hogy ő fizikus meg csillagász vagy űrkutató akar lenni...

segítsetek!!! csak én látom kilátástalannak a helyzetet?! a szüleink NAGYON nem örülnének, ha érettségi miatt ki kéne hagyjon egy évet...


baj, nem baj: ha egyszer fejébe vesz valamit, akkor azt addig nyomatja, míg el nem éri... de most félek hiába fog naponta órákat rászánni, ha meg is írja az 5-ös érettségit... egyetemen mit fog csinálni??



2019. aug. 15. 09:35
1 2 3
 11/28 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat... kezdek kicsit megnyugodni. Azért mondjuk egy fizika, matek szakos válasza is érdekelne... Nem akarom leírni a többi tárgyat, de már csak tesómból és magamból kiindulva úgy látom, hogy az ilyen biosz, töri meg magyar (szóval tanulósabb) tantárgyakat könnyebb megtanulni, míg a fizikát MEGÉRTENI kell, és úgy megjegyezni... teljesen másképp kell hozzáálni. na de meglátjuk. azért még szkeptikus vagyok...
2019. aug. 15. 10:18
 12/28 anonim ***** válasza:
35%
Igen, minden természettudományos tárgyat megérteni kell és nem bemagolni. Nem tudom milyen beállítottságú, de én speciel sosem tanultam meg a törit, sem a magyart. A nyelvtan azt igen, abban van logika, de a többi se nem érdekel, se értelmét nem láttam. Józan paraszti ésszel átgondoltam, amit lehetett, a többit kipuskáztam. Bioszból viszont mindig is jó voltam, azt könnyen tanulom, mert érdekel
2019. aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
95%

Ne győzd meg. Azt csinál az életével amit ő szeretne. Ha tud tanulni magától és ha amit eltervez azt addig csinálja amíg véghez nem viszi akkor az pont hogy jó attitűd.

Én is közepes voltam fizikából, nem szerettem a reálos tárgyakat aztán 10. osztályban jöttem rá hogy amúgy ez engem tökre érdekel. Eleinte szenvedtem fakton, aztán belerázódtam és simán írtam egy 95%-os érettségit. Most meg mérnökin vagyok és taposom a képzést ezerrel.

Ha ő most jött rá hogy ez érdekli, és tényleg foglalkozik vele szabadidejében is akkor miért akarod róla lebeszélni? Legalább van ami megfogta az érdeklődését. Semmivel sem késett el. 1 év alatt bőven fel lehet készülni emelt érettségire.

2019. aug. 15. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
22%
Senki sem állítja, hogy könnyű, de sokkal többet ér mint egy mérnök vagy egy informatika. A fizika sok lehetőséget rejt matematika, informatika hálózatkutatas. Fizika szakon volt pld Bojar Gábor Barabás-Albert László az ELTE-n.
2019. aug. 15. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
94%
most lesz 12-es és szerinted már elkésett? hajjaj
2019. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
58%

Kieg:

Amint megérti az ember a fizika és a matek mechanizmusát, pofonegyszerű a dolog. Magolással persze esélytelen vállalkozás.

2019. aug. 15. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
92%

Nézd... Szerintem még bőven van ideje pótolni. Miért? Mert saját tapasztalatból beszélek.

Én a gimi első részében matematika szakra akartam jelentkezni, és most leszek én is végzős. Ezen a nyáron változott meg ez nagyon gyökeresen, és az új cél, hogy bejussak a Semmelweisre.

Szóval tanulom a bioszt, és nagyon gyorsan megy; meglepően gyorsan és jól, elvileg decembertől kizárólag az érettségire tudok koncentrálni, mert befejezem a tananyagot, de már december előtt is tudok érettségivel foglalkozni bioszból. És nem kell mellette elhanyagolnom a többi tárgyamat.


Én nyilván nem ismerem a testvéredet, de ha képes rá, akkor szerintem hadd csinálja! :)))

2019. aug. 15. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 A kérdező kommentje:
najó... csak nekem van akkor az a fejemben, hogy qva nehéz, hogy vki egy eddig számára nehéz tárgyat, amit középszinten 3 évig tanítanak (esetben nem tanítottak), azt egy 1 év alatt bepótolja, sőt feltornázza magát emelt szintre (úgy, hogy mellette még egyebekkel is bőven kell foglalkoznia)...
2019. aug. 15. 13:26
 19/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha ez a feladat sikerül tesódnak, akkor az egyetemen is jó eséllyel helyt fog állni. Ott kevesebb idő alatt kell többet megtanulni. Nagyon jó erőpróba.
2019. aug. 15. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem lesz alkalmas, akkor majd kiszórják.
2019. aug. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!