Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Ha ti most lennetek 11/12 ....

Ha ti most lennetek 11/12 . -esek, hova mennétek tovább tanulni?

Figyelt kérdés
Mit valasztanatok ? Vagy hova mentetek ? Megérte ?

2019. aug. 23. 15:00
 1/3 anonim ***** válasza:
Mindenképpen valami olyat, ami érdekel is , és feltehetőleg jó is lennék benne, és hajt valami belső érzés arrafelé, abba az irányba, arra a szak felé.
2019. aug. 23. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Mint ahova így is megyek ősztől, programtervező informatikus.

Csak akkor nyilván nappalira mennék és lenne esélyem a (matematikai) modellezésre is.

2019. aug. 24. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én 3 éve érettségiztem, minden vágyam volt valami nyelvszak, arra is mentem, aztán 1,5 év után otthagytam, mert rájöttem, hogy nem nekem való. Végül megtaláltam az utamat az orvosi képében.

Hogy bánom-e, hogy annó germanisztikára mentem? Igen, de azt jobban, hogy végül nem fejeztem be, mert akár így-akár úgy, de már lenne a kezemben egy diploma, még akkor is, ha soha nem akarok ilyen területen elhelyezkedni.


Ettől függetlenül az tény, hogy 16-17 évesen egyáltalán nem érdekelt semmi más, csak a nyelvtanulás. A bioszt rühelltem, a kémiát sem szerettem, így kizártnak gondolom, hogy a 17-18 éves énem kibírt volna egy-egy kémia/biológia faktot.


Ha adhatok egy tanácsot, akkor azt javaslom, hogy ne hanyagolj el semmilyen tantárgyat mert tényleg sosem tudhatod, hogy mit hoz a jövő. Én sem gondoltam volna soha, hogy így meg fog változni az érdeklődési köröm ilyen rövid idő alatt.

2019. szept. 2. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!