Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Tanulási lehetőségek » Egy régi álom feladása egy új...

Egy régi álom feladása egy új helyett?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Világ életemben egyetmre készültem,kiskorom óta tudom(egészségügyi szakra) ,ám adódott nyári munka kapcsán egy jobb lehetőségem...Egy vendéglátós helyen lehetnek 1-2 év múlva vezető,amint elvégeznék egy vendéglátóis szakmát,mivel pont mire végzek addigra keres a főnök valaki újat és azt mondta egyből rám gondoltak....

Most fogok idén érettségizni és elgondolkodtam eléggé erősen ezen az ajánlaton,mivel nagyon szerettem itt dolgozni és pont 1-2 hete kezdtem el gondolkodni ,hogy nem e ilyesmiben kéne inkább gondolkodnom....

Meg úgy a suliból is fullra elegem van,semmi kedvem visszamenni,rosszul is vagyok ha a tanulásra gondolok pedig,mondom ezt úgy,hogy eddig minden évbe min.4-es átlagom volt...

Szerintetek megéri feladni az álmamim?

Nem akarom később megbánni...

Valaki volt már esetleg hasonló helyzetben?

Köszönöm, 18/l



2019. aug. 23. 18:28
 1/3 anonim ***** válasza:
Lehet az a vendeglato hely 1-2 ev mulva nem mukodik. Tobbet er egy orvosi diploma mint egy okj.
2019. aug. 24. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézd, egészségügybe csak akkor menjen valaki ha teljesen a hivatástudat vezérli. Sok-sok év mire egyáltalán elvégzed, itthon pedig rettenetes a fizetés, DE biztos állás, véletlen sem maradsz munkanélküli akármi is történjen.

A vendéglátás szép szakma, főleg ha a vezetőségben dolgozol. Viszont ma már sokkal nehezebb vendéglátásból karriert csinálni, mert a maximumon pörög az ipara. Folyamat zárnak be és nyílnak az új helyek, ahova téged hívnak az sem biztos hogy 5 év múlva is ott lesz (persze ha turisták által kedvelt helyen van akkor nincs probléma.)

Most jobbnak tűnik a vendéglátás hogy rád gondoltak, de semmi sem garancia hogy addig nem jön egy nálad jobb ember oda aki elveszi a helyed mielőtt végeznél a képzéssel.

Mindig érdemes úgy dönteni, hogy az bombabiztos legyen. Ha már van egy olyan háttered amivel stabilan álsz a saját lábadon onnantól lehet belevágni a rizikósabb dolgokba. Ha minden kötél szakad akkor még mindig vissza tudsz menni az eredeti szakmádba dolgozoni.

Ha eddig egyetemre készültél akkor nem érdemes feladni azt egy OKJ miatt. Biztosan vendéglátással szeretnél foglalkozni egy jódarabig? Ha megunod/eleged lesz belőle akkor mit akarsz majd csinálni? Tudom nehéz ezt már most előre tudni, de érdemes elgondolkodni azon, hogy mit akarsz 10-20 év múlva nagyvonalakban és azok a tervek mennyire megvalósíthatóak.

2019. aug. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat,elgondolkodtatóak...

Talán az lenne a legjobb,ha elvégezném az egyetemet és utána dolgoznék max.1-2 évet vendéglátásban is,az a baj hogy később már nehezebb lenne beülni újra az iskola padba...

Csak nyilván,akkor ez az állás buknak..

Alszok még rá egyet-kettőt

2019. aug. 24. 22:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!